Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Gyenge csontozatra ès izomzatr...

Gyenge csontozatra ès izomzatra milyen sportokat javasoltok, hogy kezdjek neki?

Figyelt kérdés
Ez idàig nem igazàn mozogtam, ìgy elèg gyenge az àllókèpessègem, nem bìrok sokàig mozogni, mert rögtön elfàradok. A kg-om se túl sok, 169 cm/44 kg vagyok, mivel az izmaim se nagyon vannak. Ràadàsul gerincferdülèsem is van. Hogyan kezdjek a mozgàshoz, hogy izmot is èpìtsek, de ne is terheljem meg nagyon magam? 16/L

2023. máj. 29. 11:23
 1/5 anonim ***** válasza:
A kérdéseiddel egy szakemberhez (pl. reumatológus, ortopédus, gyógytornász) kéne fordulni, nem végzettség nélküli gyúrós kommentelőkhöz.
2023. máj. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem legelőször úsznod kellene. Lehet, hogy túl izmos nem leszel tőle eleinte. De az állóképességedet jelentősen megtudod vele növelni, erősödni tudsz vele. A gerincferdülésednek kifejezetten jót tenne vélhetően, szebb lenne a tartásod. Kezdetben leginkább a gyors és a hátúszás lenne célszerű. Persze ez csak akkor igaz, ha hajlandó vagy a fejedet is belerakni a vízbe és nem állva úsznál, hogy a klóros víz ne bántsa a hajad. Ha kitartott fejjel úsznál, azzal csak mégrosszabb állapotba kerülne a gerinced. Fontos törekedni a tökéletes technika elsajátítására. Ha sokat úszol, akkor pedig lesz erőd olyan gyakorlatokhoz is, amivel izmosodni is lehetséges.
2023. máj. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanàcsokat, majd kipróbàlom az úszàst.
2023. máj. 29. 16:26
 4/5 anonim ***** válasza:
Baba! Most kezdj el sportolni!
2023. júl. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
reumatológus felír ilyen egyéni izomerősítő gyógytornát, ha ezt elmondod neki, nekem is volt
2023. júl. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!