Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A pankráció pontosan, hogy...

A pankráció pontosan, hogy működik?

Figyelt kérdés
Értem, egy olyan sport ahol az emberek színészi képességgel is rendelkeznek. Maga a "verekedés" egy jól koreografált mozgás. Ez oké. De egy olyan sportban, ahol lényegében színészkednek az emberek, hogy döntik el ki az aki nyer? A híres pankrátorok, hogy szereznek övet?

2023. jún. 10. 04:13
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Előre megbeszélik, hogy ki nyerjen.
2023. jún. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
Ezért nem is értem mi ez a nagy john cena rajongás mikor a legcsicskább ketrecharcos is elagyabugyálná.
2023. jún. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%
Minden meg van beszélve ki van találva. Nem lehet komolyan venni.
2023. jún. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
36%

Színház és cirkusz az egész. Megbeszélt, dramaturgiailag szerkesztett, koreografált. Nem sport.


Az USA közönségnek pont megfelelő, ott imádják. Máshol nem igazán terjedt el.

2023. jún. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
80%

Show műsor. Minden meg van rendezve, ki van találva. Természetesen nem valódiak az ütések, rúgások. Rengeteg mozdulat van amit ha kicsit jobban megnézel majdhogynem értelmetlen is, csak nagyon látványos.


Általában néhány hónapig húznak egy nagyobb "történetet" ami kb kimerül abban, hogy "jó" vs "rossz" karakter, majd egy nagyobb eseményen rendezik le a felek.


Amerikában népszerű, máshol nem igazán terjedt el, kb olyasmi lehet mint a Nascar. Szerintem egy bizonyos kor felett nem tud szórakoztató lenni, inkább ciki egy meccs.


"hogy döntik el ki az aki nyer"

Szerintem abból lesz "nagy" pankrátor, azaz abból csinál a vállalat egy nagy pankrátort aki üzletileg megéri nekik. Nem kell többet belelátni.

2023. jún. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez színház. Kaszkadőrök dobálják egymást. Amerikában erre van igény, mert szeretik ha törik a csont, márpedig akármennyire színház, egyiknek sincs egy ép testrésze sem. Az oválversenyeknek is ennyi értelme van. Amikor körbe körbe mennek akár az indybe vagy nascarba, senkit nem érdekel, csak a balesetekért nézik és a káoszért.
2023. jún. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!