Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az izometriás testgyakorlatokk...

Az izometriás testgyakorlatokkal mennyi kalóriát lehet égetni, mennyire jók fogyókúrák esetén?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy magát az izom erejét növelik, de nem annyira intenzívek mint ha valóban mozognék.
2023. júl. 11. 21:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az izometrikus gyakorlatok nagyon kevés kalóriát égetnek érdemben, úgyhogy ha adott az étrendi kalóriadeficit, akkor azon sokat nem fog dobni.
2023. júl. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kb olyan mint a kardio. Mikozben csinalod, kevesebbet eget annal. De utolag az izomregeneracio is energiaigenyes. A karido meg utolag semmit.nem csinal
2023. júl. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ok de mégis számszerint megadva, ha egy óráig csinálom, mennyi kalória deficitet okoz?
2023. júl. 25. 15:18
 4/6 anonim ***** válasza:

Kevesebbet, mint ha hagyományos, mozgástartományos gyakorlatokat csinálnál (és egyébként az sem 'éget' sokat). Szóval relatíve nagyon kevés. Konkrét számokban ezt tudod nagyon nehéz lesz kifejezni... de lehet hogy 1 óra ilyen statikus edzés pl. max 150-200 kcal.

Ha jól értem, az a kérdésed lényege, hogy kalória deficitben vagy, mert fogyni akarsz, és olyan gyakorlatokat akarsz, amitől nem leszel éhesebb?

Mert így logikus, igen.

Azzal számolj, hogy ezek az izomrostok számának bevonását is maximalizálják, ezáltal keményen terhelik az idegrendszert, és pihenni kell a felépüléshez - de érezni is fogod, hogy nem kívánod az edzést.

2023. júl. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
A mozgás fontos nem a számolás asszem
2023. júl. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

4/5


Szóval remélhetőleg deficitben vagyok de testmozgást is szeretnék alkalmazni és minthogy leizzadjak a kardióval, azért gondoltam, hogy izometriás gyakorlatokat végzek. Amit értettem, ezzel ugyanúgy fejleszthetem az izmaimat, vagyis anabolizmus, katabolizmus végbe megy, és ennem is kell fehérjét, ha izometriás gyakorlatokat végzek ugye? Ezt szeretném tudni, az a taktikám mint a strength training ben vagyis amolyan súlyzós edzés de izometriás gyakorlattal szeretném csinálni, olyat is, amelyikhez nem kell súlyzó, ez a különbség.

2023. júl. 26. 17:51

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!