Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A 200 méteres futástól kezdve...

A 200 méteres futástól kezdve miért egymás mögött állnak a futók,? Most a vb-n láttam a 100 as sprint még egymás mellől indul utána nem. Miért?

Figyelt kérdés
Hozzátenném eddig nem érdekelt az atlétika, nem értek hozzá stb, csak fura ez, hogy van aki tök elől van valaki meg leghátul, miért? köszi
2023. szept. 8. 15:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem ugyanonnan indul a 100 méteres és a 200 méteres síkfutás, mint a többi, míg a célvonal ugyanott van. A kanyar miatt van ez a megoldás.
2023. szept. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi azt, hogyan számolják ki, hogy igazságosan állitsák fel a versenyzőket, ugye egymástól a távolság stb.
2023. szept. 9. 10:25
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon jó kérdés! A rövid- és középtáv futás szabálykönyvét kellene végig böngészni. Ennyire nem vagyok benne járatos, merthogy én focizok.
2023. szept. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem köszi biztos az okosok kitalálták, hogyan mérjék ki igazságosan.
2023. szept. 10. 10:36
 5/6 anonim ***** válasza:
Ehhez nem kell különösebben okosnak lenni, elég elvégezni az általános iskolát. Kör kerületét, szögeket mindenki tud számolni. De ha véletlenül mégsem, akkor elég minden pályán kimérni a 200 métert egy mérőkerékkel, ugyanaz lesz az eredmény.
2023. nov. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi
2023. nov. 7. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!