Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen harművészetet érdemes...

Milyen harművészetet érdemes elkezdeni tanulni közel 23 évesen? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Igazából nem a versenyzés a kifejezet célom, mert 10 éven át más sportban versenyeztem, és persze még azért szeretnék futni. Viszont érdekelnek a harcművészetek is. De nem verseny szerűen. Így, hogy nem járnék versenyekre fogalkoznának velem bárhol is?


Szempontok amiért tanulnék:

-Erősebbé váljak testileg és szellemileg, mentálisan.

-Jobb legyen a kordinációs képeségem.

-Tudjak önvédelmet.


Viszont bár versenyezni nem akarok, fejlödni szeretnék.


Ezek fényében az Aikidora vagy a Judora gondoltam.

Mert az Aikidoban nem kell versenyezni. Viszont Judoban hogyan lehet fejlödni versenyzés nélkül? Oktatnak csak úgy Judot is?


Illetve milyen harcművészteket ajánlotok?


10 de akár 15 évem még minden képp van a témában azt érzem, mert pl 10 év mulva 33 leszek.



2023. okt. 5. 00:10
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
45%

"aki nem tanul harcművészetett az esélyt sem ad magának"

Esélyt az ad magának, aki nem egy beszari, akinek van pacekja, van személyisége, van erélyessége fellépni, és akit már a kisugárzása és a megjelenése alapján is láthatóan nem éri meg bekóstolni a férgeknek az aluljáróban, meg aki szóban is képes rendezni a konfliktust. Na most aki a gyakorikerdesek.hu-n keresi az önvédelem titkát, az nem ilyen.

2023. okt. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Amiről te írsz az a szellemi kisugárzás és megelőzés. De ez sem ér semmit. Tehát ferditesz, mert ez előtt azt írtad, hogy ha leütnek hátulról nem ér semmit a harcművészet. Nos ha leütnek hátulról, nem ér semmit az sem ha erélyes vagy.....


Most aki nem megy harcművészetre nem tudja hogyan kell ellesni, sem azt hogyan kell ütni. Az mit várjon ?

2023. okt. 5. 19:03
 13/19 anonim ***** válasza:
52%
Magyarország továbbra sem Bronx, tehát jó eséllyel a legtöbben le fogjuk tudni élni úgy az életünket, hogy a tarthálós hajléktalanon vagy a parfümöt tukmálós román kívül senki nem fog minket megtalálni az utcán, de ha mégis, akkor legyen tököd, meg legyen egy csavarhúzó a zsebedben, amivel odacsapsz, ha kell. Ennyit az önvédelemről. Sport tekintetében pedig én is a judóra szavazok.
2023. okt. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
48%
9 ez egy általánosítás és egyáltalán nincs így. Engem 16 éves koromban, a teniszedző összerakott, hogy meccsezzek a pályagondnokkal aki amúgy alkesz. Hát természetesen levertem, mint vak a poharat, akkor nyert csak pontot, ha én egy kettőt hibáztam, és nagy anyázás lett számomra érthetetlen módon belőle. Na, amikor edzés után ezt elmeséltem a büfés csajnak, ő se értette, és nyilván elmondta a pályagondnoknak. Másnap megyek a klubba, és ott vár a fickó, hogy tegnap este utánam jött de már nem talált meg, és soha ne lásson itt többet. Mondtam neki, hogy akkor mondjon fel, mert én elég sok pénzt elköltök itt, úgyhogy ezt nem ő fogja megmondani. Na erre elkapta a torkomat. Ekkor még semmilyen harcművészetet nem gyakoroltam sajnos, de a 2 fej különbség ellenére ígyis behúztam neki egy elég gyenge bal horgot, meg nekibsztam a pultnak, ami után a földön szedtek szét minket mert valahogy lebillentett, ott már előnytelen pozícióba kerülve. Thaibox/bjj/judo tudásommal amivel már rendelkezem, ennek a kimenetele egész máshogy alakult volna. Tehát van kétféle ember, az egyik olyan, mint a kilences, hogy REEEEEEE SEMMI ÉRTELME MEGEDZENI MAGAD, ÚGYIS LEGYŐZNEK. Vagyunk olyanok, mint én, meg OP, akik megtanuljuk ezeket a képességeket, hogy a legrosszabb esetben legyen valami esélyünk, és amilyen patkány világot élünk, ez bármikor, bárhol előfordulhat. Nem csak bronxban, hanem egy úri, gazdag sport klubjában is.
2023. okt. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Thunderfairy ***** válasza:

Kedves József 58F kőmüves.


Akkor most láthatad a példát hogy lehet ezeket a harcművészeteket és küzdősportokat hatékonyan is csinálni. Itt a bizonyiték, tessék. A saját szemeiddel láthatad. Ne a kocsmai önmagát nagy harcművésznek képzelő 1-2 éves gyakorlattal rendelkezők bénáskodásai és sereségei döntsék már el hogy mi mirre lesz jó. Én nálam az ilyen egy valódi karatés, kung fu-s mint a történetedbe szereplő légiós gyerek.

2023. okt. 7. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Thunderfairy ***** válasza:
vereségei
2023. okt. 7. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

"5 attól hogy valaki meg tudja védeni magát, miért következik az, hogy egy elkerülhető verekedést nem fog elkerülni? Bármikor hozhatja úgy az élet, hogy szüksége van ilyen képességekre, mert mondjuk nem tud elfutni, szóval ne beszélj hülyeségeket, köszi. Az meg szintén baromság, hogy nem tanít meg a harcművészet önvédelemre. Kíváncsi lennék az eredményre, ha egy birkózót megtámadna valami retek, akkor meg tudná e védeni magát. Fejjel zuhanna a betonba! Na ennyit erről."


Erre a válaszra a következőket tudom mondani. Egy elkerülhető verekedést simán lehet, hogy nem kerül el egy hobbista, aki felnőtt fejjel lejár bokszolgatni, mert adhat a dolog egy hamis magabiztosságot, aztán a szájkarate abban végződhet, hogy az ellenfél plekniből, váratlan izomból arcon vágja, aztán lehet, hogy a föld adja a másikat. Kb. ezt írta le előttem egy válaszoló, akinek a bajnok unokaöccsét megverték. Ezek a kocsmai szájkaraték egyébként 99%-ban így végződnek és általában az győz aki először üt. Hidd el van benne tapasztalatom hogy megy ez. Ezekbe kapásból nem szabad belemenni, ha neked áll, pofázik, otthagyod, hazamész. Persze most lehet mondani, hogy "igen akkor csicskulj be 1 köcsög miatt, menj haza". Igen, inkább hazamegyek, minthogy belekeveredjek egy verekedésbe, ahol lehet, hogy komolyan megsérülök vagy másnak okozok sérülést, aztán lehet a bíróságra járkálni, ha feljelentenek mondjuk.

A másik típusú utcai balhé, amikor betalálnak és akarnak valamit. Na ilyenkor vagy hátulról ütnek le vagy többen mennek rád vagy egyedül van és nyíltan jön, akkor is van valami fegyvere, általában kés.

Az első típust valamennyire úgy lehet talán elkerülni, hogy figyeled a környezeted, hogy mondjuk nem-e követnek vagy nem-e állhatnak valahol lesben, illetve el kell kerülni a sötét, félreeső helyeket, ahol könnyen el tudnak az ilyenek bújni és téged leütni vagy sarokba szorítani.

A második, hogy többen mennek rád. Ilyenkor általában az van, hogy egy odamegy, a többi lapul, aztán amikor nem akarsz neki adni semmit, akkor a társai plekniből szétb@sznak, letarolnak és elveszik a cuccaid. Ilyenkor is lehet náluk fegyver, ha leállsz velük harcolni, akkor nagy valószínűséggel meg fognak szúrni, mert ezekben a társaságokban szinte mindig lapul valakinél a kés. Ezt úgy lehet talán elkerülni, ha makog a csávó, de te meg se állsz hogy mi a kínja, hanem mész tovább, ha követnek, akkor meg gondban lehetsz, mert nem biztos, hogy le tudod őket futni. Sőt ha nagyon tapad rád egy társaság, nem érdemes rögtön futni, mert akkor érezni fogják, hogy érték van nálad és rád fognak menni, üldözhetnek. Ilyenkor érdemes lehet bemenni egy forgalmas helyre, boltba, üzletbe, ha van ilyen, de legalább olyan helyre ahol van kamera. Ha nem tudsz biztos helyre érni és nagyon rajtad vannak, megpróbálnak megállítani és még mindig követnek, esetleg megpróbálnak bántalmazni, lefogni olyankor jól jöhet az önvédelem, de csak addig amíg szabadulsz, utána érdemes megpróbálni elfutni. Ha egyből futsz az nem jó, de ha már kezdenek rád mászni akkor érdemesebb megpróbálni elfutni és ha nem sikerül akkor hagyni hogy vigyék amit akarnak. Érdemesebb mint leszúratni magad.

A harmadik típus, ha fegyverrel jönnek egyből, neked nyomják a kést vagy hirtelen körbeállnak és rád fogják a kést, hogy ne tudj elmenni. Ilyenkor ha lehet menekülni, magyarul nem szorítottak be valahova, akkor érdemes lehet futni. Ha viszont nincs menekülőút, akkor add oda inkább amit kérnek. Kés ellen nem érdemes harcolni, mert könnyen meg tudnak ölni vele, olyan könnyen hogy el se hinné senki, pedig a valóság az, hogy egy késes ember nagyon könnyen halálos sebet okozhat a képzetlensége ellenére is.

Harcolni csak akkor érdemes, ha megszorítanak, de nem késsel és nem is olyan eszközzel amivel halálos sebet könnyen tudnak neked okozni, ezt neked kell az adott helyzetben felmérni. Ilyenkor se érdemes leállni hosszan verekedni, hanem ki kell magad vágni a kutyaszorítóból és utána menekülni. Egyébként tanulni mindig jó valamit, mert stresszhelyzetben azt fogod csinálni amit begyakoroltál ilyen esetekre nézve, viszont ilyen esetekre nem mindig készítenek fel az edzések. Érdemes olyan edzést keresni, ahol van szimulációs tréning, magyarul megpróbálják előidézni a támadást, mint szituációt. Ilyenből persze baromi kevés van. De ennek ellenére is érdemes lehet eljárni valahova. Felnőtt fejjel judo oktatás nem biztos, hogy lesz, ugyanez áll a birkózásra is, én megpróbálnék "grappling" edzést keresni, mint birkózásra alternatíva, mellette meg egy hobbista boksz edzés. Ezek a legkönnyebben tanulhatóak és ami a legegyszerűbb azt fogod tudni a legjobban begyakorolni és ezáltal használni. AZ aikido meg a judo az lassan rögzül, sok idő kell hozzá, főleg az aikido-hoz.

2023. okt. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 abigel0000 válasza:
Én személy szerint nagyon ajánlom a judot én is ezt a sport ágat űzöm, amióta ezt csinálom jobb az önbizalmam és izmosodom.
jan. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
18 én is judozom, 24 évesen kezdtem. Imádom
jan. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!