Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Minimális mozgástól fájhat...

Minimális mozgástól fájhat valakinek mindene?

Figyelt kérdés

Kb másfél hónapja kezdtem el napi öt percet tornázni. Ebből is két perc kb fej fordítgatás volt, mert recseg-ropog a nyakam. Ezt sikerült kitolom napi 10 percre. Úgy éreztem kezdek is jobban lenni mentálisan is és fizikailag is. Majd kitaláltam hogy mindennap sétálok fél órát. Nos, az első séta felénél már nagyon fájt a térdem, végénél már a bokám és a lábfejem is. Második nap a félórás sétámat már csak két részletben bírtam megtenni, sántikálva, jajgatva. Ezt ezennel be is fejeztem. Mivel elkezdett a vállam és a nyakam is fájni, ezért a tornán is könnyítettem. Ma már iszonyú derékfájással ébredtem.

Ez most mi? Feküdjek?

(54 éves, amúgy autoimmun izületi gyulladásban szenvedő nő)



2023. okt. 23. 16:26
 1/3 anonim válasza:
100%

Hát ne csodálkozz hogy fáj, ha ízületi gyulladásod van!

Egyáltalán megkérdezted az orvost milyen mozgást/sportot végezhetsz?

Plusz ha rossz a tartásod közben az is okoz fájdalmat, mert így nem a megfelelő izmokat terheled. Sétánál a cipő jó minősége is sokat segíthet, na meg itt is a tartás.

2023. okt. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
1+ az még lemaradt, hogy gyógytornászt is felkereshetnél, mert ő megtud tanítani a helyes tartásra és gyakorlatokra.
2023. okt. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Orvosokat hagyjuk...!

Úgy gondolom nagyjából jó a tartásom, bár kihúzhatnám magam jobban. Cipő: hétköznapi szabadidőcipő, gyógybetéttel.

2023. okt. 23. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!