Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen íjat ajánlanátok?

Milyen íjat ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Kezdőként milyen íjat válasszak, ha az otthoni gyakorlás a cél elsősorban? Teljesen kezdő vagyok, pár alkalommal használtam egy #50-os íjat, így maradnék az akörüli erősségnél. Az egyrészes íjak valahogy jobban bejönnek. Bár nem tudom, hogy egy takedown íjnak mennyi a hátránya az egyrészeshez képest. Azt sem tudom, hogy egyrészesből tradit vennék vagy valami tömeggyártottat, pl. Bearpaw, Samick, Oak Ridge, stb.

A mérete 50 inch körüli lehetne kb., mert valahogy jobban kézre esnek a kisebb íjak.

Az íj anyagát tekintve is tanácstalan vagyok. Egy bőrrel bevont fa műgyantás íj biztos szép és időtálló, de talán egy üvegszálast meg ütni vágni lehet és igénytelenebb (?).


Kinek milyen íj/márka vált be leginkább?

Ha tudtok valami tanácsot adni, azt megköszönném.



2023. nov. 1. 22:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Menj el egy megbízható íjászboltba és ott segítenek. Ha írsz várost, lehet tudok is ajánlani. Fontos, hogy próbáld ki, mielőtt megvennéd.

A műgyantásak is strapabíróak, amiatt nem kell aggódnod. Ha egy íj jól van tartva, akkor életed végéig használhatod. Nekem Liskány íjam volt évekig, nagyon szerettem. Bár ha belefér a keretbe, inkább lamináltat ajánlanék. Könnyebbek és általában a lövés is kényelmesebb. Ha később versenyezni akarsz, akkor is jobb, mivel a komolyabb tradi versenyeken sokszor nem fogadják el a műgyantásokat.

2023. nov. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%

én is íjászboltban vettem az első üvegszálast, az nagyon jó


fa íjat, tradícionálist nem javaslom, az már haladó műfaj


én viszont az üvegszálas után kezdő kategóriás csigásat vettem... az ég és föld bármilyen hagyományos íjhoz képest... és a kezdő típusok nagyon széles erőskálán változtathatóak...

én már csak ebben gondolkodnék, teljesítményre, pontosságra, sebességre ég és föld a hagyományos íjakhoz képest, bár én azzal is sokáig elvoltam

2023. nov. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

#2 Nincs ilyen, hogy haladó meg kezdő íj.

Minden típusnak más egy kicsit a technikája nyilván, de biztatom a kérdezőt, hogy azt válassza, amelyik a legjobban tetszik.

2023. nov. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%

persze, válassza azt, amelyik tetszik...


úgy értve haladó, hogy a karbantartásuk, elhasználódásuk miatt több szaktudást igényel, mint egy üvegszálas, ami kb. semmit

2023. nov. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Tatyó válasza:

Nekem van egy pár Léda íjam, nagyon jók szerintem kezdésnek.

itt van róla egy "kis" leírás:


[link]

ápr. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!