Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Sakkban, ha sikeresen bevezetü...

Sakkban, ha sikeresen bevezetünk egy gyalogot az ellenfél első sorába, amikor átváltozik, kötelező saját színűre cserélni?

Figyelt kérdés

Ma láttam egy feladványt, aminek "tréfás" megoldása van, éspedig az, hogy a bevezetett gyalog nem a saját színével megegyező huszárrá változik, hanem ellenkező színűre. Csak így garantálható a feladvány "világos indul és egy lépésben mattot ad" megoldása. Ez szabályos? Van erre vonatkozó szabály?

[link]



#sakk #Gyalog átváltozása #Ellenkező szín
dec. 31. 18:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen értelemszerüen nincs.
dec. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Alakulhat ki ilyen helyzet, a sakk szabályzatban csak annyit ír, hogy, hogy ha gyalog eléri az utolsó sort, vezérré, bástyává, futóvá vagy huszárrá változhat, nincs kikötve, hogy azonos színűre kell kicserélni.
dec. 31. 18:57
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
2- nincs olyan hogy az ellenfél színére változik , ilyet nem hallottam még.
dec. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De látod, hogy mégis lehet. Senki nem fogja az ellenfél színére változtatni, hülye kéne légy, de nem tiltott.
dec. 31. 19:26
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
de amúgy a feladványnak ez lehet megoldása. Máshogy nem is lehet. MIvel tréfás feladvány ez lehet a trükk.
dec. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én is csodálkoztam, kost néztem utána a szabályzatban, sehol nem írja, hogy a saját színedre kell cseréld. Ez olyan, mint a fociban a 11-es, sehol nem írja, hogy ellenfél kapuja felé kell lődd, lőheted a saját kapud felé is. Senki nem fogja, de nem volna szabályellenes.
dec. 31. 19:30
 7/11 anonim ***** válasza:

Eszerint nem lehet:


[link]

dec. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A feladványt egy sakkknagymester alkotta, nem tudom akkor, kinek van igaza.
dec. 31. 20:10
 9/11 A kérdező kommentje:
Na utánanéztem, több helyen is írják, hogy csak ugyanolyan színűre változhat. Akkor meg minek feladni olyasmit, ami felrúgja a szabályokat? A szabály akkoris szabály, ha szilveszter van.
dec. 31. 20:21
 10/11 Thunderfairy ***** válasza:
100%
Ez csak egy kis újévi vicc.
jan. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!