Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám elérni lovaglásb...

Hogyan tudnám elérni lovaglásban a támaszkodást és azt, hogy habozzon a ló szája és azt, hogy a kezem puha legyen?

Figyelt kérdés
A támaszkodásra az edzőm csak annyit mondott, külső szár megtart, belső mozdít,de akkor a kezem túl erős lesz, a szájhabzásra meg azt, hogy sokat kell hajlítani és sok felvételt kell csinálni. De valahogy mégsem érem el ezeket.Ügetésben párszor támaszkodott a ló de fogalmam sincs mit csináltam jól, vágtában egyáltalán nem.

jan. 6. 22:16
 1/4 anonim ***** válasza:
85%

Ha van lehetőséged, menj másik edzőhöz. Ezt sajnos így leírni nem lehet, látni kéne a problémát okozó dolgokat.

Én 9 évet lovagoltam egy képzetlen edzőnél, mert nem tudtam, hogy nem jó amit tanít. Pedig versenyeztem is,viszonylag eredményesen. Onnan eljöttem, 9 hónap alatt úgy megváltozott az egész lovaglásom egy kiváló edző által, hogy csak néztem az akkor alig egy éves videóimat, hogy azok valóban én voltam? Sokkal tudatosabb lett a lovaglásom, rengeteg addigi problémám megoldódott. Hidd el, a jó edző az egyetlen, ami tényleges változást tud okozni

jan. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Thunderfairy ***** válasza:
0%
Az már biztosan nem jó ha habzik a ló szája. Ezt felejtsed is el. A kezed a kézkrémtől lesz puha nem a lóvaglástól. A többit az edződtől kérdezd.
jan. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
54%
A habos lószáj az elengedettség jele, de gondolom viccelődni jöttél
jan. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
85%

Amit te szeretnél elérni ezzel a technikával, az maximum szárra állítás, nem támaszkodás. Az, hogy elől a kezeiddel szeretnéd elérni a támaszkodást (mármint az edződ), attól nem fog hátból dolgozni a lovad, kvázi csak egészségügyi problémákat csinálsz neki, és minden alkalommal 'koptatod', amikor ráülsz.

A szájhabzásra annyit, hogy nem kell rá törekedni. Nem minden lónak habzik a szája, amikor elengedett és jól mozog, de ha elengedett és jól mozog, lehet hogy habzani fog, ez nem kell cél legyen. Másrészt két féle habzó száj van. Amikor finom, vékony réteg hab van a ló szája szélén, az a jó, ha nagy buborékokkal, csurgó nyállal habzik a ló, az pont, hogy a feszesség jele.

Én is edzőváltást javasolnék neked, mert az edződ, aki most van nem érti a dolgát, sajnos. A cél, hogy a ló önerőből, elengedetten hátra vegye a súlypontját, stb. Ezzel a technikával a ló feszesebb lesz, és mégjobban az elejére kerül.

jan. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!