Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Erdőben egy vadkerítés teteje...

Erdőben egy vadkerítés teteje úgy néz ki, hogy a vadháló felett néhány cm-re végig egy zöld huzal is ki van feszítve. Mi célt szolgál ez a huzal?

Figyelt kérdés
Kb. 2m-es ez a vadháló, és bizonyára a nemzeti park vagy az erdészet létesítette.

jan. 21. 16:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet fluoreszkál a sötétben.
jan. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az miért jó? (Sötétebb zöld színre emlékszem.)
jan. 21. 20:44
 3/7 darandaliuszmusz ***** válasza:
Jobban látja a vad, plusz magasítja a kerítést. Ha ugrik át felette akkor max ezt szakítja el stb... Több funkciója van. Mellesleg nagy valószínűséggel az erdőgazdálkodó létesítette. (a Nemzeti Parkok is erdőgazdálkodnak, de jelentősen kisebb területen mint a magán emberek vagy állami erdőgazdaságok)
jan. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkét választ, rákerestem, de nem találtam ilyet a neten, mi lehet a neve? Mert ha sötétben világít, akkor az foszforeszkáló (köznyelvben a fluoreszkálót gyakran erre is mondják, ez megbonyolítja), de többféleképp kerestem.
jan. 22. 15:19
 5/7 darandaliuszmusz ***** válasza:
Nem hinném, hogy foszforeszkáló lenne... Egyrészt az meglehetősen drága lenne, másrészt természetvédlemileg is aggályos ha tényleg "világítana". Ez szerintem csak egy vastag, feltűnő színű műanyag kábel.
jan. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Még pontosítok: olyan sötétzöld színű, ami nem feltünő, kb. ilyesminek látszott:

[link]

A kerítés viszont fémszínű volt.


Ez érdekes, hogy természetvédelmileg miért aggályos, a rovarokat megtévesztené?

jan. 24. 15:28
 7/7 darandaliuszmusz ***** válasza:

Egy nem természetes fényforrás a legtöbb esetben negatívan hat a természetre (lásd a csillagos égbolt területek lényege is ez, hogy kizárja a felesleges fényt).

Nem mondom, hogy elvakít egy rovart ami épp elrepülne felette... Érdekes lenne egy ilyen kutatás, hogy az ilyesféle fények mit okoznak de mindenesetre biztosan nem segítenek a természetnek.

márc. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!