Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hol legjobb tájékozódnia egy...

Hol legjobb tájékozódnia egy lelkes, de teljességgel amatőr túrázónak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Valójában még az amatőr túrázó is erős kifejezés, több napos túrán sosem vettem részt.

Valójában nem is csak a túrázás vonz, hanem a sátorozás is, akár külön-külön, akár együtt.

A párommal mennénk, egyelőre nyáron, jó időben, aztán fokozatosan elmélyítenénk ezt a dolgot, ha már lesz gyakorlatunk.

Tudnátok nekem oldalat, útmutatót, bármit ajánlani felszerelés beszerzéséhez, vagy túraútvonalakról valami jó összefoglalót?

Természetesen én is olvasgatok evvel kapcsolatban folyton, de ha van olyan, amit a tapasztalt túrázók jónak ítélnek, akkor inkább azt választanám. Illetve szívesen fogadok bármilyen tanácsot.



febr. 7. 09:32
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
Open Street Map. Turista jelzéseket kell csak követni.
febr. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%

Mint több évtizede túrázó, nem tudok mondani neked egyetlen forrást, ahonnan tájékozódj, igazából sok-sok tapasztalat alapján alakult ki, higy nekem mi mindenre van szükségem, de ez máig fejlődik, változik.


Egyelőre azt tudom mondani, hogy alap felszereléseket szerezz be, lhet akár Decathlonban is, nm kel túlzásba esni, úgyis rá fogsz jönni miből kell majd a jövőben jobb és miért. Sokan ilyenkor megmondják a frankót, hogy ha ez meg az nélkül mész, meg fokod szívni, szerinem meg ha nem alulról kezdesz építkezni, akkor nem fogod tudni mi miért kell.


Hogy valami konkrétumot mondjak, sátoból például tudom javasolni a Decathlon sajátmárkásak mellett a cseh és szlovák márkakat, amelyek olcsóbbak a nyugatiaknál, de nem rosszabbak. Pl. Husky, Zajo.

febr. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%
Ha Magyarországon túráznátok, akkor a Humap igazán hasznos alkalmazás lehet.
febr. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
43%

szia.

nézz bele pl. a Bazsi túrák, Az erdő legyen veled - youtube csatornákba. sok jó tanács hangzik el bennük. a vidik alatti kommentek is jók.


pl. facebook-on keress túracsoportokat, hogy hova érdemes menni, tájékozódni túravonalakról.


oldal: pl. mozgásvilág.hu


sok jó utat kívánok! :)

febr. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Pongi57 ***** válasza:
80%

Hörpölin honlapján nagyon sok hasznos tanácsot találsz. Kéktúrázóknak írta, de természetesen bármilyen túrán jó hasznát lehet venni a tapasztalatainak. Én, amikor kezdtem, akkor "tőle" nagyon sokat tanultam.


Pár linket idemásolok, de nyugodtan böngéssz az oldalán, sok egyéb infó is fenn van.


Általános infók:

[link]


A túrafelszerelésről:

[link]


A sátrazásról:

[link]


Ezeket régebben írta.

Mostanában pedig itt oszt meg hasznos infókat:

[link]

febr. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

5:

Beleolvastam a cipős részbe, tök hülyesegeket ír, az egész csoportosítása hibás, mert nem túracipő < magasszárú túracipő < túrabakancs < hegymászó bakancs van, hanem ezeknek sokféle dimenziója, rövidszárú túracipőből is van sokféle kategória, olyan is ami hosszú túrákra és/vagy kimondottan nehéz terepre van szánva, illetve beszálló cipők amelyeknek közel olyan kemény a talpa mint egy hegymászó bakancsnak. Az, hogy rövid vagy hosszú legyen a szára elsősorban nem a száron múlik, hanem boka függő.

febr. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!