Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Testmagasság mennyire számít...

Testmagasság mennyire számít ezekben a sportokban?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 28 éves vagyok és eddig a sport nem igazán volt része az életemnek. Szeretnék valami olyat kipróbálni, amiben hobbiszinten sikerélményem lehet. Elsőrban egyéni sportok érdekelnének, a víváson és a pingpongon gondolkodom, de félek, hogy a magasságom (149 cm) miatt semmi sikerélményem nem lenne bennük.. Mennyire számít ezeknél a magasság?

márc. 15. 15:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Amatőr szinten nincs annyira jelentősége, a profi sportolóknál már persze előny, ha egy vívónak hosszabb a karja, de még ott is lehet ügyességgel, gyorsasággal ellensúlyozni azt.

Másik példát felhozva, a kosárlabdázásról az van a köztudatban, hogy az a megás emberek sportja. Az amerikai profi ligában mégis voltak olyan sikeres kosarasok, akik magassága 170 centiméter körül volt csak. Ahhoz, hogy érvényesülni tudjanak, nyilván kellett a tehetség, de az már profi szint, az amatőröknél sokkal kisebb a jelentősége.

Inkább az lesz a kérdés, hogy víváshoz hol találsz klubot, ellenfeleket.

Az asztalitenisz ilyen szempontból sokkal népszerűbb, ott még +50 éveseknek is vannak versenyek szervezve.

márc. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nőként vagy ekkora? Én 5cmmel vagyok nagyobb nállad. A legtöbb sportba nem okoz hátrányt. Vívás érdekes lehet, de nem kizárt. A pingpongba meg nem fog hátrányt jelenteni.
márc. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! 28/N
márc. 15. 23:32
 4/5 anonim ***** válasza:

A vívásnál szerintem már az is gond lesz magasságtól függetlenül, hogy találj egy olyan egyesületet, ahol fogadnak felnőtt kezdőket. Én próbálkoztam 5-6 éve, de nem jutottam semmire, pedig Budapesten keresgéltem.

Pingpongot nem csináltam soha komolyan, csak a középiskolában tornaórán meg utána olykor, ha volt lehetőségem, de nem ment rosszul, pedig én is csak 152 centi vagyok, de simán játszottam a 187 centis párommal meg magas barátnőimmel. Szerintem itt biztosan nem akadály semmilyen magasság amatőr szinten. Tollasozni is elég jól tudtam amúgy (teniszezni már nem).

Egyébként nyilván futni, úszni te is eljárhatsz vagy pl lovagolni. Küzdősportokban vannak súlycsoportok, gondolom te se vagy több 50-60 kg-nál vagy még kevesebb, nem a 100 felettiekkel fogsz összecsapni.

Esetleg valamilyen táncot is kipróbálhatsz.

márc. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szia!

En csak a vivasrol tudok nyilatkozni. A nagy magasság előnye, hogy hosszu kezed, kitörésed, lábad van, jobban elered az ellenfelet. Hatranya, hogy pl en vagyok 182 cm ha en teveled vívok aki 149 vagy akkor te ha neked szemmagassagba szursz es elvéted meg akkor is van 20 centi felfele es betalalsz. En viszont ha lejjebb szurok de elvetem, mar akkor se biztos h kapsz tust. Röviden tömören, kisebbkent a kisebb tesfelulet miatt nehezebb eltalalni viszont a rövidséged miatt nehezebb is tamadnod. Tehat egyszerre elony es hatrany ha magas vagy ha alacsony.

Amúgy vívni az egyik legjobb erzes a vilagon, sztem mindenképpen probald meg, hatha bevesznek valahova. Megpróbálni feltétlenül meg kell...


Sok sikert!

ápr. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!