Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Meg lehet tanulni táncolni...

Meg lehet tanulni táncolni spontán módon, úgy hogy közben semmi érzékem hozzá?

Figyelt kérdés

Mindig annyira feldob ha látok különböző műfajokban (pl west coast swing vagy bármilyen pörgős fajta) táncolni embereket. Ez nekem annyira jól esne ha én is úgy tudnék. De közben tudom hogy semmi érzékem hozzá, sem a zenéhez sem a mozgáshoz. Ennek ellenére szerintetek meg tudnék tanulni úgy hogy ne úgy nézzek ki mint egy béna? Még ha profi nem is leszek.

Régebben sok évig néptáncoltam amúgy, de az is csak úgy ment ha előre betanultam mindent lépést, akkor is sokszor látszott h nem voltam kellően "rugalmas" és erőltetettnek tűnhetett. Ha meg erre gondolok akkor úgy érzem h felesleges lenne eljárni órákra. Mi a véleményetek?



ápr. 23. 22:20
A kérdező szavazást indított:
Meg tudsz tanulni így is
Meg tudsz tanulni, de látszani fog hogy nem "profi"
Csak előre betanultat fogsz tudni
Nem fog menni érzék nélkül
8 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:

Alapvető kérdés, hogy csak gondolod, és bemeséled magadnak, hogy nincsen semmi érzéked a tánchoz, vagy valóban nincs.

Utóbbi esetben a néptáncok begyakorlása sem sikerült volna, feltételezhető, hogy azért van némi ritmusérzéked.

A profi tánc viszont már művészet, ahhoz már valóban kell a tehetség is a szorgalom mellé, mint sok más mozgáskoordinációs tevékenységhez.

Ki kell próbálni, és egy jó tánctanár véleménye többet ér, mint itt száz komment.

ápr. 24. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szorgalom többet ér mint a tehetség. Rá kell szánni az időt, és ha kellően sokat gyakorolsz akkor meg lesz az eredménye.
tegnapelőtt 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!