Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ugrókötelezéstől fájhat a térdem?

Ugrókötelezéstől fájhat a térdem?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem el, még elég gyengén megy. 1 perc ugrálás aztán szünet, általában lakásban vagy az udvaron földön. Közben nem érzek semmit, de másnap járás közben enyhe fájdalmat érzek a térdeimben.

49 éves vagyok, 180 cm és 90 kg, ha ez számít valamit.

Hogy kötelezzek, hogy ne káros, hanem hasznos legyen?


ápr. 26. 10:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Fájhat. Idővel hozzászoknak a szövetek. Ha a fájdalom hetek múlva is adott, esetleg súlyosbodik, akkor viszont hagyd abba és válts mozgásformát, vagy keress fel egy gyógytornászt.
ápr. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Persze hogy fájhat, simán.
ápr. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De, ha ettől fáj, akkor nem jelentkezne ugrálás közben is a fájdalom? Szeretem csinálni, mert sokkal jobban érzem magam utána.
ápr. 26. 13:15
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül jelentkezik azonnal a fájdalom. Az is elképzelhető, hogy másnapra begyullad az ízület.

Okozhatja rossz technika (túl erős az érkezés), de akár meniszkuszsérülés/kopás is. Innen lehetetlen megmondani.

ápr. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!