Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Konditeremben ha fogyni...

Konditeremben ha fogyni szeretnek ne hasznaljak erosito gepeket?

Figyelt kérdés
1 hete kezdtem el jarni konditerembe fogyas a celom de az is hogy tonusos legyen a testem es azert legyen kis izmom is majd. Azt olvastam hogy leginkabb karido kell de mashol meg azt irtak hogy ha sullyal is eddzek akkor az gyorsitja az anyagcseret ami nekem eleg jot tenne 😄 az elmult egy hetben 1 orst voltam kondiba 4x es inkabb erosito gepeket neztem meg de mellette keveset ettem es probaltam sok feherjet bevinni. Sokat inni.. tehat kaloriadeficitben voltam nagyon is de igazabol azt eddig is probaltam tartani. Nagyon lassan fogyok alapbol eddig otthon hiit edzeseket csinaltam de tobb mint fel evembe kerult nyamvadt 4 5 kilo leadasa is . Na ezert gondoltam hogy akkor elkezdek konditerembe jarni. Most viszont 2 kiloval tobb vagyok mint amikor kezdtem. Hagyjam a sulyzos edzest es inkabb csak kardiozzak?mit csinalok rosszul?

ápr. 30. 09:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy hét után mit vársz? Ez fogyás vagy izmosodás tekintetében értelmezhetetlenül nyúlfarknyi intervallum. A fogyás több hét távlatában értelmezhető, az izomépítés pedig több hónap távlatában. Ezt az "anyagcsere gyorsító" ökörséget pedig felejtsd el, mert nem létezik. Naturálon semmivel nem tudod érdemben gyorsítani az anyagcserét, de ha tudnád, akkor se lenne az ilyesminek semmi relevanciája a gyakorlatban.

Ha szeretnél izmosodni, akkor végezz súlyzós/gépes edzést is a kardió mellett. Mindkettő fontos. Ha pedig kalóriadeficitben vagy, akkor a fogyással nem lesz gond.

ápr. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tonusossag és izmossag csak erősítéssel fog jönni, kardióval nem.

Egyebként pedig az erősítés több kalóriát éget mint a kardió. Hisz kardiónál csak akkor égetsz mikor csinálod. Ha jo az erősítő edzésed akkor viszont ahogy fejleszti az izmot, az edzes utani 24-48 oraban a tesznek ki kell fejtenie csomo energiát hogy az eroedzes alatt keletkezett mikroserüléseket az izomban begyógyítsa. Ez az utólagos zsírégető hatás.

Szóval a lehető legjobb solgokat csinálod. Maradhat az erősítő edzés és ha a kaja is rendben van, fogyni fogsz

ápr. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

szerinted az erősítés le állítja a fogyást?


vagy mi az el képzelés??

ápr. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen 😊😊
ápr. 30. 13:31

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!