Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A Krav maga mennyire hatásos ?

A Krav maga mennyire hatásos ?

Figyelt kérdés
Ugye a Krav maga egy önvédelmi rendszer. Ez a gyakorlatban mennyire hasznos ? Tehát ha mondjuk az ember szembe találja magát Miskolcon K. Ronaldóval aki boxol és szíje bombázza a magyar gárdákat. Az ilyesmi helyzetben jó vagy csak nagyon bemutatókra van kitalálva ?
máj. 23. 13:41
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Ha olyan ember találkozik K. Ronaldóval, aki a gyakorikerdesek.hu-n keresi az önvédelem titkát, akkor veszett fejsze nyele. Pacek nélkül nincs miről beszélni.
máj. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ja én még nappal sem megyek a bukalakók közé. Csak érdekel a dolog
máj. 23. 13:49
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
A buckalakók ellen az a leghatásosabb önvédelem, ha beléd se kötnek, mert olyan a kisugárzásod, a megjelenésed, az ábrázatod, hogy nem vagy jó ötlet számukra beléd állni. Ha meg beléd állnak, akkor a fellépés, a határozottság, a keménység, az erélyesség, a pacek, jó konfliktuskezelés és a gázspray fog segíteni.
máj. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

Utolsó: Ezt én is tapasztaltam. Az átlagnál magasabb, sokkal sportosabb vagyok, illetve szúrós tekintettem, sötét vastag hajam, szakállam, szemöldököm, mély, élces hangom van, illetve állítólag határozott, magabiztos kiállásom, hanglejtésem, beszédem van. Mivel emberekkel foglalkozom, tudok velük bánni is. Az utóbbi 10 évben utcán nem kellett használni a küzdősport tudásom (Munka során igen, de az más.) A határozott megjelenésemet valószínűleg az élet, és a munka során rámragadt tapasztalatok, illetve rutin adják. Tizenévesen hiába küzdősportoltam, meg jártam versenyekre, ez nem volt meg, többször kellett megvédenem magam.

A kérdezőnek: A legjobb önvédelem, ha még se támadnak. Ha ki vagy kattintva, sportos, atletikus vagy, az már a legtöbb emberben azt a látszatot kelti, hogy nehéz ellenfél vagy, nem érdemes beléd kötni.(Egy küzdősportban jártas embert nem, de azok meg ritkán kötekednek).

Ha már mindenképp hatékony küzdelmi rendszert akarsz, akkor egy állóharcot(Box, kickbox, thai box esetleg savate, ha van a közeledben. Ezeket itthon jól ojtatjákUtóbbiról nincs tapasztalatom, de jókat hallottam róla.) és egy testhartot(Judo, bjj, sambo, a birkózást azért nem mondom, mert azt felnőttként nem tudod elkezdeni) kombinálj. Esetleg menj el mmazni, Combat sambozni, kempozni, kudozni, ott mindent tanulsz, van sparring is.

máj. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Ja, még valami a leírtak mellé: Vipera, gázpisztoly(tanulj meg velük bánni), rövid, középtávú síkfutás.
máj. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

K. Ronaldo nem a gyakorikerdesek.hu-n fogja megfejteni az önvédelmet, pláne nem krav magával. K. Ronaldo óvodás kora üti a fater tenyerén a papucsot, és óvodás kora óta terroziálja, üti, vágja a környezetét, és balhéból balhéva keveredik. K. Ronaldo ellen beszari embereknek nincs esélye. Ráadásul K. Ronaldóval szinte mindig együtt mozognak a narkós tesói is, a túlerő pedig csúnya dolog, különösen ha ott lapul a zsebükben a pillangó is.

De annyira ne gondold túl ezt az önvédelem dolgot, kedves kérdező. Magyarország nem Kenya, és nem így működik a valóság, mint egy Netflix sorozat.

máj. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Jó lehet a Krav,ha jó helyen tanulod.

Krav maga globált kerüld,álmokat arulnak.

Krav maga classic( Saario akademia) okés: földharccal,rendszeres kesztyűzéssel stb

máj. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!