Mi értelme a futópadnak?




válasza:



válasza:Leginkább télen van értelme, amikor kímélni akarod az izületeidet a nagyobb mértékű kopástól, illetve légzőrendszeredet a túlzott hideg és szmogos levegőtől.
Lehet állítani rajta dőlést, ezáltal terhelést is, de azt fontos figyelembe venni, hogy ugyanannyi kilóméter a futópadon nem egyenlő a hagyományos futással lefutott kilóméterekkel, ugyanis több erőkifejtés szükséges ahhoz, hogy ELTOLD magad a földön a korábbi helyedhez képest, mint ahhoz, hogy a szalag, ami forog alattad, ahhoz alkalmazkodva mozgasd a lábaid, azonban ott nem tolsz.
Ez, amit az előbb leírtam, az elektromos meghajtású futópadokra igaz.
Vannak azonban olyan futópadok is, ahol te magad mozgatod a "futószalagot", ott nagyobb erőkifejtés szükséges, mint az elektromos meghajtásúnál, bár feltételezem hogy hacsak nincs benne külön ellenállás szabályozó, akkor nem lesz nehezebb az sem, mint normálisan futni.
Nyáron meg ruhaszàrítónak használják az emberek szerintem :)




válasza:



válasza:Jól jön, ha pl. túl hideg van kint.
Jól jön, ha mondjuk szörnyű az időjárás (eső, szél, hó...)
Jól jön, ha olyan környéken laksz, ahol nem akarsz futkosni, főleg este.
Jól jön, ha nem szeretsz emberek közé menni / szociális fóbiád van.
Muzsika közben tudok futni. Ez utcán veszélyes. Nem kell felöltözni, alsónaciban szoktam így nem izzadok bele ruhába. Utána egyből tusi. Időben is spórolok sokkal kényelmesebb.
Sétálni is lehet közben filmezek.




válasza:



válasza:"Mi értelme a futópadnak?"
Akinek ez kérdés, annak úgyis mindegy.
Kapcsolódó kérdések:
Sziasztok, ugye a net4+ ad pankrációt is tv-be meg (gondolom mindig) ismétlik. Tegnap nem volt nézni való a tv-be gondoltam belenézek nézhető időbe ismételték. Közel a 40 hez még ilyet nem láttam, de az kb rögtön lejött az ütések nagy része csak megjátszott, kb mint 1...
Pontosabb lesz a mellkasnál mért érték? Egyáltalán van jelentősége?
Az egészségmegőrzéshez elég annyi is ,hogy gyalogolsz biciklizel vagy futsz egy kicsit,vagy kis torna,erősítő edzés.Mi értelme a foci,kézilabda...Miért élvezik ezt az emberek? Képesek ezeken összeveszni,verekedni.. Az autóverseny off road stb annak mi értelme?
Van e értelme úgy kondiba járni hogy közben nem diétázol stb? Úgy nem fogsz eredményt elérni, nem leszel izmosabb szerintem. Ahhoz hogy izmos legyél nem csak a súlyt kell emelned heti 2-3-szor igaz? Hanem mellette egy szigorú étrendet is tartanod kell. Innentől kezdve...
Igazából csak funkcionális edzést végzek nem régóta, de mindenképp szeretnék jobban, izmosabban kinézni kicsit. Azt olvastam, hogy heti 3 alatt semmi értelme de én ezt nehezen hiszem. Eleve 2 napig durva izomlázaim vannak addig meg pihenek. Köszi ha kapok értelmes válaszokat. 29/L
Ütik egymást a ringbe ebben mi a jó? Van ennek értelme?
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!




