Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 14 évesen hány kilót "illik"...

14 évesen hány kilót "illik" kinyomni fekvenyomásban?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok és egy kis edzéssel 62-t nyomtam ki múltkor. Szerintetek ez átlagos? Egy átlagos 14 éves hány kilót nyom ki?


A válaszotokat előre is köszönöm!:-)


2010. nov. 6. 22:01
1 2 3 4
 1/31 anonim válasza:
5653 tonnát fekve
2010. nov. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim válasza:
100%
na jó, genya voltam.....sztem ez a súly bőven elég neked
2010. nov. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
lol. Nem semmi. Én is 14 vagyok és én örülnék ha annyit tudnék kinyomni mint te :O
2010. nov. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim válasza:
Elég hülye súlyzód van hogy pont 62 kilót nyomtál ki. Amikor én kezdtem az edzéseket 15 évesen, 30 kilóval szériáztam. A 62 kiló nem rossz.
2010. nov. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
21%
14 évesen nem súlyzózni kéne, hanem normális sportot választani...menjél egyesületbe; arányos, szép alkatod lesz és felügyelik az edzésedet.
2010. nov. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
Ez a 62 kiló úgy van h 1-szer a kezdebe adták és kinyomtad?Mert ha az életedről van szó hidd el elbírod ennek a 2X-esét.Ha viszont legalább 3X kinyomtad akkor nem vagy semmi.
2010. nov. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
59%

Én 14 éves vagyok és megvolt a 95 kg :D Nem viccelek, tényleg. Heti 3-szor járok testépítő edzésre edzővel, kb 3 éve (nem akarok izomkolosszus lenni, ne higgyétek azt, csak egészséges és erős szeretnék lenni). Magasságom átlagon felüli, kb 190 cm körül vagyok (régen mértem) 90-95 kilóval. A "rekord" előtt sokat nyomtunk fekve, erre edzettem. Felhúzásban eddig 110 kg a rekordom. Állóképességre is sokat edzünk, szerencsére az edzőm nem "gyúrunk vazze" stílusú, hanem igazi profi, nagyon ért hozzá.


Azt tanácsolom, hogy így folytasd, szépen fokozatosan sokat fogsz erősödni. Amikor elkezdtem 1 fekvőtámasz is alig ment, mára sokkal könnyebben megy. Amikre nagyon figyelj:

-szabályos gyakorlatvégzés (edző vagy tapasztalt társ ehhez elengedhetetlen)

-nyújtás

-súlyok okos megválasztása, éppen olyan nehéz legyen, hogy szabályosan meg tudd csinálni a gyakorlatot

-kaja (sok fehérje, ihatsz protein turmixot, az egyáltalán nem doppingszer csak olyan mintha megennél egy csirkét)


A testépítés semmivel sem rosszabb, mint a többi sport, csak okosan kell csinálni. Én eddig egyszer se sérültem meg, arányos az izomzatom. Az edzőm egyik mottója: Ha egy ember találkozik egy medvével, akkor vagy elfut vagy megküzd vele, az izomzatától függ. Aki ilyen edzést csinál, mint mi, annak van választási lehetősége, attól függ, mit akar játszani :D

Sok szerencsét az edzéshez!

2010. nov. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
Am tök független a kortól , volt egy gyerek aki egy ideig a világ legerősebb gyereke címmel tartotta a guinnes csúcsot kb 8-10év körüli lehetett mikor mondták hogy 80kilókat nyom ki fekve
2010. nov. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim válasza:
attól is függ h hány kiló vagy. ha 55 akkor jó, de ha 86 akkor nem nagy szám
2010. nov. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim válasza:

én 15 vagyok, a 40kg megy 3-szor... a 62 az sok.túl sok.. sőt nem is szabadna h az edző ilyeneket csináltasson.. tönkre fog tenni, tapasztalatból mondom... nekem a derekam ment tönkre 2 év alatt, mert mellette guggoltam 20 kg-val meg ilyesmi-.-" most elérhetetlen minden álmom... nem sportolhatok, annyira gázos a helyzet

szval kérlek h vigyázz magadra,jó?

2010. nov. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!