Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan úszhatnám meg a gimnázi...

Hogyan úszhatnám meg a gimnáziumi testnevelést?

Figyelt kérdés

egyszerűen annyira béna vagyok tesiből, hogy az már fáj, és annyira rossz érzés, hogy így égek minden egyes órán.

15/f


2010. nov. 9. 16:47
 1/9 anonim ***** válasza:
sehogy.csak orvosi igazolással lehetsz állandó felmentett ahhoz pedig komoly ok kell. szerintem szedd össze magad, annyira béna nem lehetsz.
2010. nov. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Muszáj menni, hoyg ügyesedj. Be kell íratkoznod valami edzésre, s akkor órán is jobban megy majd. Sajnos elkerülni nem lehet, a fejlődő szervezetednek elkerülhetetlen szüksége van mozgásra. Hacsak nem akarsz 60 évesen hajlott hátú(110°-ban) öregember lenni a csontritkulástól. Most alapozod meg a csonttömegedet, 25 felett mindegyre fogyni fog. Minél többet mozogsz, annál több csont. A bénasággal ne törődj, hamar ki fogod nőni. A megváltozott testarányok miatt van. Minél többet mozogsz annál hamarabb helyrejönnek az arányok. Fuss délután, csinálj fekvőtámaszt , gyakorolj. Mintha az is lecke lenne. Nekem egyszer feladták az ugrókötelezést házi feladat. Égő volt gondolhatod. A koleszban ugrálni 100-at, s nem sikerült csak 3-4-ik.
2010. nov. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Igaza van az első kettőnek!

mellesleg miből vagy béna?

2010. nov. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

mindenből.

gyakorlatilag egy labdát nem tudok elkapni.

2010. nov. 9. 17:30
 5/9 anonim ***** válasza:

Én is tök béna voltam mindig tesiből, de sajnos szerencsére volt orvosi papírom, és kaptam felmentést. Tiszta jó volt, hogy nem kellett bejárnom, pláne ha első vagy utolsó óra volt a tesi.

Most 25 éves vagyok, és baromira bánom, hogy az a pár év kimaradt. Évekig az egyedüli mozgás gyakorlatilag a buszra futás volt, és tisztára eltunyultam. Kb egy éve elkezdtem mozogni, bicajozni, néha eljárok konditerembe, és csomószor eszembe jut, mennyivel jobban nézhetnék most ki, ha legalább azt a heti kétszer negyvenöt percet végigmozogtam volna.

Szóval bármennyire is rossz, később majd szerintem rájössz, milyen jó, hogy csináltad. Hajrá! :)

2010. nov. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én azt javaslom, kezdj el konditerembe járni!

Menj el egy szimpatikus, nem túl nagy helyre (a kicsi terem jobb lesz neked, mert családiasabb), ott mondd el, hogy tiszta bénának érzed magad, azt se tudod, hogy fogd meg a súlyzót, de szeretnél erősödni. Segíteni fognak, hidd el! Senki nem fog kinevetni (vagy ha igen, azzal ne törődj, lesz ott normális ember is, aki viszont segíteni fog, ez tuti). Ettől erősödni és ügyesedni is fogsz, és az önbizalmadnak is jót tesz. Bár a labdát ettől még nem fogod tudni elkapni, dehát nem lehet mindenki labdazsonglőr! Én sem vagyok az, sosem voltam jó semmilyen labdajátékban, de a súlyok világa megfogott, nő létemre. Sok minden jobban fog menni tőle tesiórán is!

2010. nov. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is tök szerencsétlen voltam. Kb én is úgy voltam vele, hogy a labdát sem tudtam elkapni. De rájöttem a lényegre. Próbáld hülyeségnek venni az egészet. Nem azt akarom mondani, hogy direkt csinálj hülyét magadból. De ha valami nem megy akkor próbáld elpoénkodni a dolgot.
2010. nov. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is mindig kerestem a kiskapukat, mert a gimnasztika, meg az ilyen baromságokat utáltam... Gimi utolsó 2 évében végig fociztunk, ami jó ötlet volt, mert tuti többet mozgott mindenki!
2010. nov. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szerintem keress magadnak egy szimpatikus sportot. Ha rendszeresen mozogsz pl: heti 3x másfél órát, tudsz kérni felmentést tesire is. Persze ezt igazolnod is kell a sulinak, ugyhogy megkéne érdeklődnöd a sport egyesületedből hogy tudnak e ilyet adni. De sajnos hallotam olyat is hogy van olyan iskola ami az ilyet nem fogadja el.

Amúgy nem javaslom a tesiről "lógást" mert tök felesleges

2010. dec. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!