Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Amatőr ökölvívó vagyok. Hogy...

Amatőr ökölvívó vagyok. Hogy tudom növelni az izomtömegemet úgy, hogy ne lassuljak le?

Figyelt kérdés
Egy súlycsoporttal feljebb kell mennem, és beleszeretnék erősödni. Azt a plusz tömeget inkább izomban szeretném felszedni, semmint zsírban; viszont így fenn áll annak a veszélye, hogy lelassulok, és ezt nem igazán szeretném... Mit tegyek?
2010. dec. 5. 23:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem tudsz annyi izmot felszedni hogy lelassítson nyugi.
2010. dec. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
56%
Az edződ mit mond? Csak látott már egy-két ökölvívót!
2010. dec. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Az edzőm csak annyit mondott, hogy menjek feljebb egy súlycsoporttal, mivel 81 kg-ban már van egy nagyobb jelentőségű boxolója a klubnak... Ez azt jelenti, hogy nekem a 81-91kg közötti kategóriába kéne felmennem, szóval izomban legalább 5-6 kg-t fel kéne szednem, hogy erősnek számítsak a súlycsoportban. Komolyan aggódok amiatt, hogy lelassulok tőle, meg hát ugye egyhamar ennyi izmot nem lehet felszedni, minimum félév... Szerencsére csak februárban lesz meccsem, szóval van még időm erősödni, ezalatt 1-2 kg izmot csak felszedek. Egyébként 79 kg vagyok.
2010. dec. 5. 23:35
 4/14 anonim ***** válasza:

Holyfield ezt csinálta a rendes edzése mellett.Gondolom ismered,ő is feljebb ment,de szín izomban.

[link]

A kajában meg egyél többet 800-1000kalóriával,de lehet,hogy +600 is elég lesz.Ha szoktad számolgatni a kalt,akkor nem lesz nehéz dolgod.

2010. dec. 6. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
hát, én anno ugyanezzel szembesültem, de én a súlycsoport közepén voltam, és lefelé mentem. gyorsultam, de az erő maradt :D Ráadásul jobban is nézek ki XD
2010. dec. 6. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ajánlom hogy keres rá a crossfit/crosstraining típusú edzésekre! De a legkönnyebben a sok kajával és a normál testépitéssel tudnál súlyt felszedni, 1-2 kiló nagyon kevés és biztos nem lassulnál, főleg ha ökölvívó edzésre is rendesen jársz mellette!
2010. dec. 6. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat, hálás vagyok! Tényleg nagyon sokat segítettetek :)
2010. dec. 6. 07:59
 8/14 Nostro the overlord ***** válasza:
Ha rendesen edzel akkor nem fogsz lassulni. Én viszont a helyedbe nem fel hanem le mennék a súlycsoportban.
2010. dec. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

@Nostro


Egy súlycsoporttal lejjebb is van egy jelentősebb ökölvívónk, aki minden versenyen legalább egy ezüst érmet szerez, szóval az sem jó... 91 kg-ban meg nincsen versenyzőnk, így maradt a tömegnövelés. Abban a súlycsoportban úgy általában 5-10 cm-rel magasabbak vannak, de számomra az nem hátrány, főleg úgy, hogyha a plusz izomtömegtől nem lassulok le. Mennyi idő alatt lehet egyébként +6kg izmot felszedni (speckó táplálkozással, és mindenféle tápanyag kiegészítő nélkül)?

2010. dec. 6. 14:56
 10/14 A kérdező kommentje:
*de lehet, hogy inkább +7-8kg izomra lenne szükségem, hogy ne számítsak gyengének a súlycsoportomban.
2010. dec. 6. 14:59
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!