Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Egykezes fekvőtámaszból...

Egykezes fekvőtámaszból mennyit illene megcsinálni egyszerre?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy aki nagyon jó erőben annak mennyit illene megcsinálnia egyszerre ?
2010. dec. 9. 23:38
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és 20/F
2010. dec. 9. 23:44
 2/6 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem a fekvőtámasz testépítésnél full fölösleges dolog. Egykezes fekvőt meg nem tudsz szabályosan végrehajtani. Tehát az erőt nem ebben kellene mérni.
2010. dec. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%

Elnézést kérek, amiért ezt meg merem jegyezni, de az előző válasz első felét senki sem kérdezte, a második fele pedig olyan, mintha direkt az ellentettjét írta volna az illető a valóságnak.

A kérdés remek, ugyanis az egykezes fekvőtámasz nagyon jó funkcionális erőpróba! Ha úgy csinálod, hogy kifordulsz csípőben és széles tartással nyomod, az kevésbé nagy teljesítmény, mert bár nagy erőt igényel, de sokan képesek rá. http://www.youtube.com/watch?v=L5c7yNrzXOg&feature=fvw

Viszont ha úgy csinálod, mint a nagyok, azaz egyenes testtel és szűk tartással, az már nagyon nagy teljesítmény. http://www.youtube.com/watch?v=dIY2sXIbmWA

Ha ilyenből képes vagy tízre, az már igen nagy teljesítmény.

2010. dec. 10. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bocsánat a gyakori szóismétlésért, csak az elküldés után vettem észre. Szerintem aludnom kéne, indulok is... :)
2010. dec. 10. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Benga ***** válasza:
Én nem igazán értem, hogy mi a jelentőséga annak, hogy mennyit "illene" megcsinálni. Akkor erre a válasz amennyit nem szégyelsz. Úgy kérdezed mintha lenne egy átlag erre, de nincs. Az előttem szólóhoz meg annyit h amiket belinkeltél nem rossz videók, de a második igaz nehéz úgy is de az se szabályos mert eleve kitolja a seggét.Szóval mind1. És ilyet se hallottam még, hogy egykezesből több féle lenne. De lehet, hogy én nem vagyok elég tájékozott.
2010. dec. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
van egy csomó testépítő aki a saját testét nem tudja szabályosan megemelni, de xxx kilókkal dolgozik... na az ilyenek gyöngék, először az ember tanulja meg a saját testsúlyát kezelni, utána jöhetnek a súlyzók, ha kinyomod magad 1 kézzel fekve, akkor kemény vagy, ha nem, akkor puhány (én is puhány vagyok, de már gyakorlok)
2011. jan. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!