Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha 160-al guggol az ember...

Ha 160-al guggol az ember akkor már illik, övet illetve térd bandázst használni?

Figyelt kérdés

Tegnap kiváncsi voltam menyivel tudok felálni maximum és a 160 még mint minden különösebb gond nélkül.

Erre egy barátom azt vágta a fejemhez,hogy nem vagyok normális,mivel ilyen súlynál már illene övet használni és a térdeket is bekötözni.

De én nem érzek semmi megerőltetést a térdeimben és a hasfalam is stabilag bírja.

Régebben kb egy évvel ezelőtt még csak 120 kiló ment max de akkor éreztem,hogy húzódik az ín a jobb térdemben és a hasfalam is egy hosszú csikban jobb oldalt éreztem,hogy húzódik elég erősen vagyis érződött,hogy annak a részemnek már sok ennyi erőltetés és nem is erőltettem tovább csak amenyire az ilyen apró jelek engedik ezekre mindíg figyelek,mert egyszer 14 éves koromban guggoltam 50 kilóval megerőltettem a jobb térdem és az 3 évig fájt minden időjárás változástól,azóta nem erőltetem,ha valamelyik inam fáj,bármely gyakorlat végrehajtásánál.


2010. dec. 15. 11:59
 1/6 anonim ***** válasza:
58%
nem írja elő semmilyen törvény.Ha nem érzed szükségesnek ne használj.
2010. dec. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Öv nélkül én nem guggolnék ennyivel.
2010. dec. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mondjuk nem tudom, hogy az öv és a jobb térded milyen kapcsolatban áll egymással...


Egyébként a max súly 70-80%-ával illene csak egy gyakorlatot megcsinálni, tehát, ha neked a 160 ment 1x, akkor olyan 120-130 kiló a reális.

2010. dec. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

leppurd nincs semmilyen kapcsolat a jobb térdem és az öv között,csak kicsit terjengősen fogalmaztam és így valószínű kicsit zavaros lett az irományom.

Egyébként a 160 csak egy próba volt,hogy mennyi megy max nem ezzel a súllyal végzem az ismétléseket,azokat max 130-140 kilóval mert azzal megy a 6-8 ismétlés.

Hát övet egyrészt azért nem használok mert nincs másrészt,azért nincs mert mert nem érzem szükségét,tehát jódarabig nem is lesz.

200 kilóig fel akarok menni a jövőben guggolásban meglátom,hogy sikerül,de szerintem ha szépen fokozatosan csinálom akkor lesz ideje a testem minden részének hozzá erősödni.

Másrészt olvastam valamit arról,hogy térdbandázzsal nagyobb súly megy.

2010. dec. 15. 15:56
 5/6 anonim ***** válasza:
Teremben többnyire van öv, ha szükségét érzed, szerintem azért használd, mert nem jó dolog a sérülés.
2010. dec. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Otthon gyúrok nem teremben tehát még sincs öv,de ha szükségét érzem majd akkor veszek egyszer,még ráér szerintem.
2010. dec. 15. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!