Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A felülések elvégzésénél...

A felülések elvégzésénél számít az valamit hogy mondjuk a hátamat teljesen leteszem a földre vagy csak félig?

Figyelt kérdés
Valahol olvastam erről vmit,de már homályos a dolog ezért is kérdezem
2010. dec. 28. 19:08
 1/10 anonim ***** válasza:
A legjobb, ha a felülést egy az egyben kihagyod az edzésből, egyszerűen kicsi a hatékonysága. Ülj le a padlóra, tartsd magad függőlegesen, tedd a hasadra a kezed, és kezdj el lassan hátradőlni, egészen a talajig, majd vissza. Érezheted, hogy a hasizmod hol feszes igazán, és láthatod, hogy a mozgás felső kétharmadán alig dolgozik valamit, szinte semmi sem ér. Helyette végezz hasprést, az tényleg hatékony. Ennek helyes végrehajtását sok helyen megtalálhatod, de csakis megbízható, színvonalas forrásra hagyatkozz!
2010. dec. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
de nem értem mi a különbség a kettő között,légenyében ugyanazt csinálod,nem???
2010. dec. 28. 22:12
 3/10 A kérdező kommentje:
mármint hogy a hasizmaidat összepréseled
2010. dec. 28. 22:14
 4/10 anonim ***** válasza:
De se a felüléstől se a haspréstől ne várj csodát. Nem lesz tőle kockahasad, amíg zsír van a hasadon.
2010. dec. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Leppurddal egyetértek, ám hiba azt hinni, hogy az alacsony testzsír elég; ha nincs rajtad zsír, viszont a hasizmod fejletlen, akkor szimplán vézna vagy.

Nem, nem ugyanazt csinálod. Felülésnél megérinted a könyököddel a térded, hasprésnél viszont a hátnak a deréktáji szakasza a tajaon marad végig, és csak a mellkasod közelíted a hasadhoz.

[link]

2010. dec. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen, ez is igaz, de egy korrekten edző embernek fölösleges hasizomra extra edzéseket beiktatni, véleményem szerint :D
2010. dec. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hmmm, attól függ. Egy versenyzőnek valóban nem nagyon kell, mivel a túl nagy hasizom leveszi a hangsúlyt a mellizomról, és annyi terhelést pont kap, hogy jó legyen, ez igaz. Viszont aki csak szimplán atomkockákat akar, annak érdemes szerintem. :)
2010. dec. 30. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Van benne igazság :D


Mondjuk nekem ezek alapján sem kell :)

2010. dec. 30. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Lelked rajta. :)


Én sportspecifikus edzés miatt végzek külön csípőedzést (hasizmok-farizmok).

2010. dec. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem a farizom az lábnapoknál és hát napoknál is előjön :D Hasprés pedig amolyan rávezető gyakorlat, mert mikor először mentem le a terembe azt csináltam, és babona, már jó hosszú ideje :D
2010. dec. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!