Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Postán rendeltem Airsoftot....

Postán rendeltem Airsoftot. Ezért kijöhetnek a rendőrök?

Figyelt kérdés
A téma adott.
2011. jan. 20. 17:18
 1/2 anonim válasza:

A magyar törvények és az airsoft


Bár a magyar fegyvertörvényben az airsoft fegyverek nem képviselnek külön kaetegóriát, műszaki paramétereik és működési elvük alapján a rendőrség légfegyver kategóriába sorolja azokat. Ennek megfelelően árusításuk engedélyhez kötött, csak fegyverszaküzletben szabad a fegyvereket forgalmazni.


A hatályos jogszabály szerint magyarországon minden 18. életévét betöltött személy szabadon vásárolhat és tarthat légfegyvert.


Szállítani az airsoft fegyvereket akkumulátor vagy hajtógáz nélkül zárt csomagolásban lehet (az autónk hátsó ülése nem minősül zárt csomagolásnak). A fegyverből a tárat el kell távolitani és külön kell szállítani.


Airsoft fegyvert magyarországon kizárólag elkerített magánterületen a tulajdonos engedélyével lehet használni.

2011. jan. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

az első válasz szerintem nem válasz a kérdésre, csak megmutatta a fiú, hogy milyen jól tud másolni-beilleszteni...


egyébként ha feladják neked postán (most nem ilyen vatera szintű használt hulladékokra gondolok), akkor biztos nem fognak kimenni hozzád a rendőrök, mert ha fel lehet adni postán, akkor tudják a feladók, hogy hogyan lehet (elkülönített, zárt csomagolás, nyilván az új fegyver nem lesz betárazva és az airsoftokban szokott is lenni elöl bedugva egy műanyag cső, általában piros vagy narancssárga, ebből lehet tudni, hogy nem tud kilőni semmit) küldeni az ilyesmit


egyébként meg ha valahová ki is mennének a rendőrök, akkor az szerintem nem te lennél, hanem a feladó, mert neked nem kötelességed tudni, hogy hogyan juttatja el hozzád a termékét

2011. jan. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!