Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik a gyorsabb? F1, Indycar...

Pityeeesz kérdése:

Melyik a gyorsabb? F1, Indycar vagy Nascar?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy melyiknek nagyobb a végsebessége(és mennyi), milyen motor van ezekben az autókban, és hogy melyik győzne egy kanyargós pályán, és melyik egy oválison.
2011. febr. 3. 13:05
 1/7 anonim válasza:
0%
En forma1 rajongo vagyok nem ismerem kulonosebben a masik szeriat de szerintem a f1-ben nagyobb a tempo.Kanyargos es ovalis palyan is az f1 a nyero.750 loero 20000 percenkenti fordulatra korlatozott v8 as motor gyakran eleri a 310es sebesseget.sokkal fejlettebb az auto aerodinamikaja, elektronikaja,felfuggesztese es abroncsai.A valaha elert legmagasabb sebesseg forma1 es kocsival tudomasom szerint 415 km/h(400tizenvalahany,nem tudom pontosan)
2011. febr. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

F1-es motor:

2.4 L

V8

18.000 rpm(formdulatszám limit)

~750 LE

~350km/h végsebesség


Indy motor:

3.0 L

V8

10.300 rpm(forduatszám limit)

650 LE

~390 Km/h


Nascar motor:

5.86 L

V8

450-900 Le(pályától függően)

~360 Km/h (ez csak becslés mivel gyorsabb pályákon lefolytják a motor teljesítményét)


Kanyargós pályán az F1-es győzne egyértelműen, oválon meg az IndyCar. De ez csak elméleti szintű összehasonlítás mivel egy F1-es autóval nem lehet oválon versenyezni, mert nem bírná, szétesne gyorsan mivel az oválok meglehetősen huplisak, de motor is elfüstölne pár kör után. Nem arra vannak tervezve. Az IndyCar-ok masszívabbak, nehezebbek, és jóval kevesebb a leszorító erő, így sokkal nagyobb a végsebességük. De kanyargós pályán legalább 5 mp-t kapnának az F1-esektől. A Nascar meg teljesen más világ mivel azok karosszériás autók.

2011. febr. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az Indy autó gyengébb motorral nagyobb végsebességet ér el? Ez nekem kicsit fura, vagy ennyit számít az, hogy mennyi a leszorítóerő?
2011. febr. 3. 14:13
 4/7 anonim ***** válasza:
A motorerő is fontos de ellensúlyozható a leszorító erővel. Az F1-es autókat már alapjaiban úgy építik meg, hogy sok leszorító erőt hozzon létre, mert többet nyernek azzal egy körön, ha egy lassú kanyart tudnak gyorsabban bevenni, mintha nagy végsebességük lenne. Az indycarokat meg úgy építik, hogy pont annyi leszorító erő legyen, hogy azautót lehessen kezelni, tehát minimumra állítják be őket. Ezért nagyobb a végsebességük.
2011. febr. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Indy és NASCAR egy rendes pályán 20-30 mp-vel lassabbb. Érdekes lenne kevert pályán (lásd Montlhéry) összehasonlítani. Szerintem az F1 nyerne.
2013. máj. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

20-30 mp? jó vicc..

Indycar max 5-6 mp-vel lassabb mint az F1,a Nascar meg max 9-10 mp-vel körülbelül,pl a Circuit deGilles Villeneuve-ön

2014. febr. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
6-os, te retardált: a NASCAR-osok rekordja 1:41, az F1 1:12. Az Indy pedig nincs fenn, de a hasonló Champ Car 1:18-at tud
2014. febr. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!