Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan kell edzeni? Nem...

Hogyan kell edzeni? Nem magyarázta még meg senki!

Figyelt kérdés
Bármi legyen az a kondi teremben. Számoljam magamban hogy hányszor akarom meg csinálni és hányat? Szóval pl súly emelés olyan hogy 5 szériában pl (nem tudom más szóval) és 1-ben 10 szer mondjuk! így kell edzeni, hogy hatásos legyen?
2011. febr. 5. 00:12
 1/10 anonim ***** válasza:

Attól függ mit akarsz elérni.

A lényeg, hogy ha szintet lépsz, sose az ismétlésszámot növeld hanem a súlyt.

Én pl 3-4x12es bemelegítősorozatot végzek egy olyan súllyal ami könnyű, fekvenyomásnál pl magával a rúddal, hogy beindítsam kicsit a véráramot.

Utána fokozom a súlyt, 2-3x 10es sorozatot csinálok, aztán 2x8, 1x8, 1x6, akár az 1x1ig :)

Ergo a lényeg az, hogy "piramisban" haladj, a súly és az ismétlésszám fordított arányban legyen, persze azt neked kell tudnod, hogy mekkora súlyt bírsz. Amiből lazán megcsinálsz 4 szériát abból értelemszerűen nem 1x8at kell csinálni.

2011. febr. 5. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%
Builder, alapismereteket olvassál...
2011. febr. 5. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
jaja. azt kifelejtettem hogy súlyt növelni! Köszönöm a segítséget!
2011. febr. 5. 00:57
 4/10 anonim ***** válasza:

Az edzés alapja az ismétlés (repetitions, reps). Ez azt jelenti, hogy egy gyakorlatot végrehajtasz.


Az ismétléseket szériákban, sorozatokban (set) hajtod végre. Két sorozat között meg pihenőidő van.


pl fekvenyomás, 5 széria, 10 ismétléssel úgy néz ki, hogy befekszel a padba, nyomsz 10 fekvenyomást, pihenés nélkül. ekkor végrehajtottad az első sorozatot, pihensz 1-2 percet, és kezded a második sorozatot. aztán pihensz, jön a 3. utána pihi, aztán a 4. pihi, és az utolsó.

ezután jön a következő gyakorlat, pl tárogatás, 5x12, vagyis öt sorozat, 12 ismétléssel.


az edzésterv pedig végrehajtási sorrendben tartalmazza a végrehajtandó gyakorlatokat, azok széria és ismétlésszámaival.


a szériák és az ismétlések száma, valamint a pihenőidő hossza edzéstervenként változó.

2011. febr. 5. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Leppurd (*meghajlás*)

Mint írta, [link] <-- itt minden le van írva, de olyan részletesen, hogy ide 5 oldalban nem férne ki..

2011. febr. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Csak gondoltam van egyéb inforáció is!
2011. febr. 6. 20:17
 7/10 anonim ***** válasza:

Bocs, csak kellett valamit írnom, hogy megjelenjen a listámon ez a kérdés, és leppurd művét bármikor láthassam. :) Ez elképesztő, nagyon tetszik! :)

A lényeget nagyon jól leírták előttem, hallgass nyugodtan rájuk, Kedves Kérdező!

2011. febr. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Szívesen! De mi az elképesztő? leppurd műve? Azt a köcsög fejűek lassan mindenhova kirakják! :D
2011. febr. 6. 22:02
 9/10 anonim ***** válasza:
Kiszedték :(
2011. febr. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ahha, én is szomorúan konstatáltam, leppurd. :(
2011. febr. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!