Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen önvédelmi sportot...

Ledzep kérdése:

Milyen önvédelmi sportot ajánlotok?

Figyelt kérdés

melyik a jobb aikido, kung fu, karate, esetleg krav-maga?

vagy mit tudtok ajánlani

és miért?


2011. febr. 11. 19:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
42%
Az én véleményem szerint Krav-maga, mivel akkor megtanulod mit kell kezdeni ha fegyvert vagy kést szegeznek rád, és persze ebben is vannak ütések meg rúgások....
2011. febr. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

200 méter sprint, plusz valamilyen önvédelmi fegyver. Ez a legolcsóbb, és leghatékonyabb önvédelem.

Ha bunyózni akarsz megtanulni, akkor elsőnek a boxot ajánlom.

2011. febr. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:

1. válaszoló ! az összes önvédelmi sportban tanulják a fegyver ellen védekezést !!! ASD


Sztem Kung Fu :) ! A világon a legtöbben tanulják !

Pl.: Chackie Chan :)


olyan önvédelmi sportra nem mennék amiről nem hallottam még !!!! lengyelországba 10000 járt egy ismeretlen önvédelmi sportra , és hibás tanitást kaptak , hamis "mesterektől" sok pénzért vizsgáztak a SEMMIÉRT !!! és mozt enyhén szolva baszhatják !!!

2011. febr. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
kezet fogok velük ha 10 000 embert átejtettek csak úgy...
2011. febr. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Egy alap szintű capoeira tudással már meg tudod védeni magadat.
2011. febr. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

lengyelországba 10000 járt egy ismeretlen önvédelmi sportra , és hibás tanitást kaptak , hamis "mesterektől" sok pénzért vizsgáztak a SEMMIÉRT !!! és mozt enyhén szolva baszhatják !!!



LOL, pont a kungfus mondja...

2011. febr. 12. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Capoeirával megvédi magát, az biztos :DDDD LOL.

Heyy, comment, miagond a kungfuval? csak mert ha harctechnikára kerül a gyakorlás, én is keményen dolgozom (kung fu-kemény munka)

amúgy valóban űzz egy jó kungfu stílust.

de amúgy hasonló kérdésekre érkeztek már olyan kifejtett válaszok...

azt csináld ami közel áll hozzád. és azt jól. abból a stílusból keress egy jó edzőt / helyet, kérdezz utána a képzésnek, nézd meg kik járnak, menj le és próbáld ki!

akár küzdj meg valakivel.. ha látod hogy téged nagyon legyőztek és ez tetszik, akkor ezt keresed..

én így szoktam tanítványokkal. mindenképp megmutatom nekik mit is csinálunk, és letisztázom, hogy miért is akar tőlem tanulni.

2011. febr. 12. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Nincs semmi bajom a kungfuval, csak az a tapasztalatom, hogy azok, akik valamilyen kungfut űznek/tek, kevésbé harcképesek, mint azok, akik thaiboxolnak, boxolnak, bírkóznak, stb. Ennyi. Persze ez nem jelenti azt, hogy nincsenek jó kungfu-harcosok, biztos vannak. Csak híg a felhozatal, és ez a sparringmentes edzéseknek, hülyítésnek köszönhető.
2011. febr. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Okké!

értem. teljes mértékben! igazad van.

áh, szégyent hoznak sokan a kungfura.. de ha valaki tehetségtelen, és komoly technikát tanítanak neki ráadásul egy drága de semmire való edzésen, hát annak a vége ilyen katasztrófa.

inkább 1000X Muay-thai vagy thaibox mint egy olyan edzés, emin 1 dolgot nem tanulsz meg: embereket legyőzni.

2011. febr. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

önvédelem és a sport két különböző dolog, az önvédelmi sport egy elég önellentmondásos kifejezés, szóval ha kifejezetten önvédelemre kell, akkor egy kifejezetten önvédelmi tréningre menj, ami ezek közül a krav maga.


a különböző küzdősportok/harcművészetek gyakorlása egy elég magas szint eléréséig gyakran kifejezetten hátrány tud lenni, ha az utcán meg kell védened magad, mert egy sémában tudsz csak gondolkodni, azt viszont nem tudod olyan jól, hogy számodra új, ismeretlen szituációban és stresszhelyzetben hatékonyan tudd alkalmazni.

2011. febr. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!