Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Még elkezdhetek táncolni...

Még elkezdhetek táncolni hip-hop -ot vagy breaket ha igen akkor hol (a többi lent)?

Figyelt kérdés

17 éves Pécs fiú vagyok


És már régóta szeretnék táncolni valamit.

Csak attól félek hogy ahova megyek ott kinéznek majd amiatt hogy nem tudok úgy táncolni mint ők.

A ritmusérzékemmel szerintem nincs gáz mert 8 évig nép-táncoltam csak azt 2,5 éve abbahagytam.

9 éve zenélek, most éppen gitáron játszok.


Nem vagyok izmos, vékony vagyok...ilyen az alkatom :(


Még attól félek hogy kicsit szégyellős vagyok nem pedig egy nagypofájú gyerek és így az első táncórákon ha nem tudnék valamit megcsinálni akkor bénának tartanának.


Pécsen nem tudtok olyan tánciskolát ahová egy teljesen kezdő el tudna menni úgy hogy ne legyen nevetség tárgya?


Meg azért is szeretnék táncolni mert nincs sok önbizalmam és szerettem a néptáncot is de nem volt túl menő... :D


2011. febr. 16. 15:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy menő vagy sem, azt a táncot táncold amit szeretsz, ami a legközelebb áll hozzád:)

Ne foglalkozz másokkal!

Kezd új táncba ha úgy gondolod, de nem értem, hogy miért parázol ennyire:)


Az kezdő csoport azért van, benne van a nevében is, hogy teljesen az alapoktól.

Mindenki így kezdte, hidd el nincsenek titkos rövidebb utak:)

Csak a profik felejtik el néha, hogy milyen volt kezdőnek lenni (mert már olyan rég volt), de velük meg ne foglalkozz, ők megtehetik, hogy emelt fővel járkáljanak:)


De egy kezdő órán, úgy sem lesz olyan aki beszólna, vagy ha igen akkor azt könnyű leszerelni:)

MERT HA NINCS MÖGÖTTE TUDÁS, AKKOR ALAPTALAN MINDEN KRITIKA!

Csak az kirizáljon aki profi:)


Tehát ezek után nem érdekes, nem igaz?:)

Az órán ne mással foglalkozz hanem magaddal és az oktató utasitásaival! Ne kukucskálj össze-vissza:)

Magadért táncolt, a te fejlődésed a fontos, nem másé!


Ha ezt nem érted meg, akkor folyamatosan fusztrált leszel, azért mert más jobb nálad. Ami tényleg baromi rosz érzés, de ilyenkor kell egy nagy adag türelem:)


Remélem, hogy tudtam segíteni:)


Nem Pécsi vagyok.

2011. febr. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

kösz ez sokat segített. :)

Csak szerintem nincs olyan hogy kezdő csoport.Ha meg van akkor kisebbekkel leszek együtt.

Mivel a hip-hop is olyan tánc amit ált. nem egyedül adsz elő így ez nekem hátrány lehet.

2011. febr. 17. 15:39
 3/3 anonim ***** válasza:

Első vagyok:)


Nem táncoltam még hip-hop-ot, de feltételezem, hogy teknikás tánc.

Ha pedig az, akkor kezdőként esélyed sincs becsatlakozni egy haladó vagy középhaladó órába.

Elsőre lehet hogy kihívásnak tűnik, de hidd el úgy baromi nehéz lesz jól meg tanúlnod a teknikát(ha csak nem vagy őstehetség):)

Mert aki már tudja az gyorsan csinálja...

Bár nem tudom milyen tánc, mert hozzám ez a stilus távol áll, de lehet hogy majd következő életemben ki probálom:)))

Persze láttam már ilyen táncot 1000x, de még nem csináltam, erre értettem, hogy nem tudom:)


Szóval biztosan kell lenie kezdő órának... nem hiszem, hogy annyira könnyű tánc lenne, hogy egybe lehetne vonni a kezdő és a haladó szintet.


De ilyen esetben is az OKTATÓ felelőségge, hogy a kedves tanulói ne alázzák egymást sza..rrá az órán:)

Mert aki nem érzi jól magát az el fog menni, így a tanárnak nem lesz sok tanítványa...

Ez nem box, hogy az erőt kéne fitogtatni:)


Minket épp, hogy összetart az, hogy ugyanazt a táncot táncoljuk, együtt vagyunk napi több órát, jóban-roszban:D

Egy fellépés elött a cél közös: hogy minél jobbak legyünk:)

És nem a kevésbé ügyesek idegesítése, mert ha ők elrontják akkor az-az egész koregráfiára kihat:)


De azt írtad 8 éve néptáncolsz, csak van már valamennyi tapasztalatod ilyen téren:)

2011. febr. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!