Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen hosszú ideig tart...

Milyen hosszú ideig tart "megtanulni" lovagolni?

Figyelt kérdés

Értem ezt úgy,hogy kb.mennyi idő után tudok irányítani önállóan egy lovat,esetleg hosszabb utat vállalni vele.

17/F


2011. márc. 11. 13:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
van 1-2 barátnőm akinek 3 hónap elég volt.
2011. márc. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Szia!

18/L vagyok és 10 éves lovagolok

Nem kötözködni akarok, de irányítani egy lovat és hosszabb útra menni vele nem ugyan az :)

Ha mondjuk heti rendszerességgel tudsz járni lovagolni, akkor kb. 2-3 hónap alatt olyan szinten vagy, hogy a ló arra fog menni amerre te szeretnéd. De ez még messze van a lovaglástól.

kb. 1-2 év alatt tudsz olyan szintre jutni, hogy mennek az alapok és mindegyik jármódban biztosan ülsz.

Ha hosszabb útra szeretnél menni vele (gondolom terepre), akkor már ez a szint kb. elég ha csak séta, esetleg ügetésben, de azért még egy rövidebb terepre is fel kell készülni, pl. megijed a ló, esetleg fél valamitől, valamelyik szerzám tönkremegy (és jártam úgy, hogy ügettünk terepen és szétszakadt a szár a kezemben és a ló még rá is lépett)

Terepen nagyon sok váratlan dologra fel kell készülni.

Hát és a vágtaterep. Na az már tényleg gyerekjáték. Oda min. 4-5 éves lovastudás az ideális és persze biztos vágtatudás.

Ha a hosszabb út alatt többnapos útra gondolsz, az megint más. Ott már tudni kell nyergelni, kantározni, leápolni, fürdetni egy lovat. Éjszakára biztonságos helyet keríteni neki, szerszámokat helyesen elrakni, megvédeni az időjárástól.

Röviden ennyi jutott most eszembe, de ha felmerül valami kérdés, írj nyugodtan :)

2016. márc. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Előző válaszoló vagyok :)

Nem tudok helyesen írni :)))))))))))


Az utolsó bekezdésben: Na az már tényleg nem gyerekjáték.

(kimaradt a nem :)))))

2016. márc. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!