Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha éhes vagyok és érzem a...

Ha éhes vagyok és érzem a korog a gyomrom, akkor már az izomból bontja a tápanyagot? Ezt az állapotot nem kéne elérni? Nagyon visszaveszi a fejlődést?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 8. 12:34
 1/6 anonim ***** válasza:
nem hiszem csak jelez jó lenne enni
2011. ápr. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
a napi kaját ki kell számolni,ha ez megvan nem kell a gyomorral törődni! hány kg vagy és mi a célod?
2011. ápr. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha van táplálék a gyomorban, akkor is korog, csak a gyomortartalom tompítja a hangot. Amikor kiürül a gyomor, a benne maradó levegő sokkal hangosabban közvetíti azt a korgó hangot, mely a perisztaltikus mozgás és az általa préselt levegő mozgásának hangjából jön létre.


Ennek nincs köze az izmok bontásának, és alapból semmilyen tápanyagbontás nem jár hanggal, így az izom bontása sem hallható folyamat lesz. De amíg te izmon kívül más raktározott anyaggal rendelkezel, azt fogja a szervezet lebontani táplálékmegvonás vagy energiahiány esetén, szintén hangtalanul.


A korgás ráadásul nem egy állandó folyamat, 15-20 perc intenzív hangadás után az egész abbamarad, akár órákra is. Vagy pedig ha érzed hogy éhes vagy, akkor valamit eszel. A fejlődést pedig olyan értelemben veheti vissza, hogy ha nem eszel akkor nincs annyi energiád sportolni. Legalábbis éhgyomorra bármilyen testmozgást végezni kevésbé jó.

2011. ápr. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!A napi kajám megvan,kedves marknyócvanhat és testépítés a célom,most 72kg vagyok,csak a suliba vanmikor elfogy a kaja.
2011. ápr. 8. 13:09
 5/6 A kérdező kommentje:
Ja és gyere facebookra:))
2011. ápr. 8. 13:09
 6/6 anonim ***** válasza:
nem kéne minden szaron görcsölni. ha éhes vagy egyél.
2011. ápr. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!