Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen sportot ajánlanátok?...

Milyen sportot ajánlanátok? (küzdősport, önvédelmi sport, ilyesmik)

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok:D, és főleg az önbizalmamra szeretnék gyúrni. Nem vagyok túl jó erőnlétben, ezen is szeretnék változtatni. Ajánlanátok valamit? A Krav Maga sztem túl erős lenne, a Tai chin gondolkoztam még de arról semmit sem tudok, még így se hogy olvastam róla. :DD De amúgy bármi jöhet. Köszi előre is.
2011. ápr. 10. 19:23
1 2 3
 1/30 Teszto ***** válasza:
kyokushin karate. Nem utnek fejre de hihetetlen alapot ad minden téren.Én 6 évig csináltam és ez nyujtotta az alapot a mostani mma-hoz.
2011. ápr. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
köszi szépen! sok jót hallottam már róla, de sztem elsőre ez nekem erős lenne..még a sulis tesit is utálom..:DD arra gondoltam hogy előbb elmegyek valami gyengébbre és aztán ha jobb erőnlétbe leszek akkor jöhet vmi erősebb:)
2011. ápr. 10. 19:44
 3/30 Neji ***** válasza:
Wing Chun v Wing Tsun-t ajánlom! Ez az egyetlen harcművészet amit egy nő fejlesztett ki!Nem kell hozzá nagy izomzat.Hamar ellehet sajátítani önvédelmi szinten.
2011. ápr. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
88%

én a taichiből kialakult egyik harcművészetet tanulom, az edzéseinken jelenlévő gyerekekből arra következtetek, hogy túl lehet élni, a hatékonysága (akár önbizalomfejlesztésben XD) magáért beszélne, ha megnéznéd.

persze ha kérdésed van majd visszaolvasok és válaszolok.

2011. ápr. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 Neji ***** válasza:
Merre laksz?Csak azért kérdezem mert nagyon fontos,h egy jó tanárod legyen és az edzése is jó legyen és tudok egy pár helyet.Amúgy a wt nagyon erős harcművészet (gyengének látszik de a gyorsaságra ugy rá megy h aztán csak csodálkoznak a kigyurt boxolok is amikor a padlón vannak:D )
2011. ápr. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 Neji ***** válasza:
Maga a Tai Chi-t mire önvédelmi szinten tudod használni kb 10év...Inkább ha már tai chi az egyik irányzatát a Chi Kungot ajánlom.Tai Chi nagyon lassú mozdulatok Wing Tsun és Wing Chun nagyon gyors mozdulatok.Te döntsd el melyiket szeretnéd,neked melyik megfelelő.Én wing chun és wing tsunozok de mind2vel nőtt az önbizalmam is magas mértékben (már szinte az egom is nőtt tölle xD )
2011. ápr. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

A Win Chung nagyon jo :DD bár csak pár videót néztem róla, és nem nagyon értem de amúgy tetszik:D


Aczél mit tanulsz?:) rákeresek arra is.


Most nagyon afelé hajlok hogy először a Tai-Chiba kezdek bele, teremtek egy kis belső harmóniát meg ilyenek:D, aztán valami harcművészet ;) de elképzelésem sincs hogy melyik legyen, olyan sok van...:(:D

2011. ápr. 10. 19:53
 8/30 A kérdező kommentje:
debreceni vagyok :D
2011. ápr. 10. 19:54
 9/30 anonim ***** válasza:
88%

ezt aláírom. wingtsun nyerő.

amit én ajánlok.. nos még sohasem gugliztam rá merre van wudang edzés. ezt akkor ajánlom, ha pesti vagy, és a mi edzésünket meg tudod látogatni.

egyébként a wingtsun elterjedtebb és annak adnék a minőségére.

2011. ápr. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 Neji ***** válasza:

a Tai Chi nagyon a belső energiára megy rá,maga a kung fuk ban is szokott lenni egy kis belső energia.Amm adok akkor én is pár vidit: http://www.youtube.com/watch?v=amUBBh6IVfU

http://www.youtube.com/watch?v=WB56adi91-c

2011. ápr. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!