Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Aikido vagy Wing Tsun Kung-Fu?...

Aikido vagy Wing Tsun Kung-Fu? Melyiket kezdjem el?

Figyelt kérdés
Szeretnék valami önvédelmet tanulni, és ezt a kettőt szemeltem ki! (A krav maga nem érdekel, meg amúgy sincs a környéken). Mindkettő nagyon tetszik, de szerintem csak az egyikre tudnék rendszeresen eljárni edzeni. Melyik a jobb? Nem sürgős, az hogy hamar megtanuljam, csak kellene valami mozgás, ami önvédelemhez kapcsolódik. Bár ha lesz úgy időm, akkor eljárok mindkettőre is. Vagy az úgy felesleges vagy túl sok? Hozzáértők válaszát várom indokkal. Köszönöm.
2011. ápr. 30. 17:08
 1/9 Neji ***** válasza:
Wing Tsun Kung-Fu -t ajánlom.(de persze jól megkell nézned ki a tanár,hogy tanít,és a tanár mennyi ideje csinálja ezt) Aikido és wing tsun én a helyedben mind2őt csinálnám egyszerre mert nagyon hasznos a kettő együtt.Úgy tudom az aikido földharc a wing tsunba megsemmi földharc nincs ezért ez a 2 sztem jó párosítás lenne.
2011. ápr. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az előttem lévő válaszolónak abban nincs igaza, hogy az aikido földharc, mert nem az! Vannak benne földre-vitelek, dobástechnikák, leszorítások, de konkrétan nem földharc. Mindkettő kiváló önvédelem! Viszont abban igaza van Neji-nek, hogy mindkettőből vannak varázsló tanoncok, jól meg kell választani az oktatót! Aikidóból olyan mestert keress aki a hadseregben vagy a rendőrségen van (vagy volt)kiképzőtiszt, ott csak a lényeg van, nincs benne kultúrmaszlag. Wing Tsun-ból is ne valami fiatal önjelölt kung-fu oktatótól tanulj, ott is sok a sarlatán (ugyanis wing tsun-ban gyorsan lehet fejlődni, hamar ellehet érni az oktatói fokozatot, de hát pont itt a baj, sok a tapasztalatlan oktató), hanem valami elismert, vagy legalább valami tapasztalt komoly mestertől tanulj.
2011. ápr. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Neji ***** válasza:
49%
ezért irtam h úgytudom h az aikido földharc... h pontosan az-e azt nemtudom.De van benne földharc technika azt tudom.
2011. ápr. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 3rdeye ***** válasza:
neji, te pénzt kapsz azért, hogy lépten nyomon reklámozd a wt-t? :DDD
2011. ápr. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Neji ***** válasza:
Ha tudnád mennyit...
2011. ápr. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
én aikiot tanulok, mondhatom, elég nyugis. ha nem megyek rá külön az állóképességre, akkor nem túlságosan megterhelő, bárki csinálhatja, kíméli az ízületeket, nem megy benne tönkre térded, bokád, semmid, és lényegében elég hatékony. de a kung fu kívülről vonzónak tűnik:D a helyedben mindkét edzésre elmennék, 1 alkalommal és eldönteném, hol jobb a hangulat.
2011. ápr. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én aikidot próbáltam, de mivel az edzések tempója nekem nagyon különbözött a számomra megszokottól (taekwondozok) én inkább abbahagytam. De videókon és bemutatókon továbbra is szívesen nézek aikidosokat, mert a mozgásvilága csodaszép.

Wing Tsunon én is gondolkodtam, mert az is van itt (lehet, hogy ugyanaz a város? :D), de heti két edzésért a hétezer pénzt lehúzásnak éreztem.

Amúgy ha van a környékeden érdemes lehet még elgondolkodni jiu-jitsun is.

2011. ápr. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Neji - és többiek.

az aikidot még mindég nem értem. lehet hogy csak rossz tapasztalat miatt, ami ugye 'nem tapasztalat' de még mindég nem érzem az aikido hatalmát..bár ez lehet így is marad amíg egy komoly mesterrel nem találkozom :)

a kungfu edzőm tanult aikidót, érdekes hogy talán 1. mesterfokozatig, deee.. hát ezért nem mindég tudom hogy mi kungfu és mi aikido... de ami csukló és ízület manipuláció, földön rögzítés, az bizonyára aikido, és "azt adom" hogy dúrva dolgok. de azt is tudom, hogy ha egy gyakorlott thai-ost le kéne ápolnom, hát nemigen dobnám el csuklónál fogva..

bár máshogy írtam a HSZ elején, de így összegezva: nálam aikido játszik, miután egy ellenfélnek megszűnt a belső ellenállása egy talált ütés után, és akkor van lehetőség egy ízületmanipulációra. illetve, gyengébb ellenféllel szemben.. de igazából nálam szignifikánsan gyengébb ellenfélell .. nos nemigen küzdöttem. egy valaki volt akinek nem volt harcművész múltja, de valamit ő is tanult amiből adótott a földharc, és nem ütöttünk stb. és a srác azért 20-25 kilóval izmosabb volt, az a 'nagyon' típus. na most... ehhh.. ő megizzasztott rendszeresen :D

2011. máj. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én voltam mind a kettőn,jelenleg 3 éve aikidozom,és mikor benéztem a wing tsun edzésre nagyon ledöbbentem.Már maga az alapállás rossz az "irimi" pont miatt.És az aikido egyáltalán nem megterhelő.Tudom későn írom,de igazából mindegy hogy hova jársz. (ha kitartó vagy)
2014. júl. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!