Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Thai boxról? Miért lett...

Lee12 kérdése:

Thai boxról? Miért lett ennyire divatsport a thai box (kick box is)?

Figyelt kérdés

Jártam mindkettőre de kb egyikse ér valami sokat mert a kéztechnika elég gyenge és a lábtechnika se valami kiemelkedő inkább boxra járok mert ott meglehet tanulni rendesen ütni azt pár év múlva elkezdek taekwandozni Miért veri mindenki magát arra hogy a thaibox milyen kemény??? meg alapból mi a szarért nem lehet inkább több box meg karate egyesület...ezek legalább régebben itt vannak Mo-on

várom a komikat


2011. máj. 14. 17:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg azért,mert ezeknek a közvetítéseit nyomják a tévében,ezért ezzel találkozni a leggyakrabban.

Tb meg tényleg kemény,ha az keménynek nevezhető,hogy edzésen lesérültetik egymást,meg havonta egyszer felszakad az arcod úgy fejen térdelnek.Mondjuk a technika az tényleg semmi a kéztechnikáról,elhajlások,elmozgásokról már nem is beszélve.

Viszont a savate-ban ezek megvannak.

Ja,és ökölvívó klubokból szerintem nincs hiány.

2011. máj. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
71%

A muay thai, az tényleg kemény, de a thai boxosok, a combrúgásokon és a térdelésen kívül mást nem tudnak. A kéztechnikájuk nulla. A könyökütéseket pedig sok helyen nem is tanítják annyira, hiszen a legtöbb tb versenyeken tilos a könyök. A kick-box annyival jobb, hogy több védekező technika van benne, mint a muay thai-ba.


A savate viszont igen jó, megegyezik a kéztechnikája az ökölvívással, ráadásul cipőben rúgnak, utcán pedig cipőben vagy, nem mezítláb, mint thai box edzésen.

2011. máj. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 djzeyon ***** válasza:
76%
Én Muay Thai-ozok. Az tény és való, hogy a Muay Thai-nak nem a kéztechnika az erőssége, de a lábtechnika igen is nagyon jó! a Muay Thai a világ legkeményebb küzdősportja, ha tetszik ha nem, ennek minden előnyével és hátrányával. Én személy szerint a Kick-boxra úgy tekintek, mint staffordshire terrierekre, szép-jó, hasonlít a Pit Bull-ra, de a Pit Bull akkor is keményebb...:)
2011. jún. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%

A thai boxolók tudnak jól sípcsonttal combra rúgni és térdelgetni, aztán kifújt ennyi a tudományuk. Kézzel csak kalimpálnak, védekezésük is gyatra. A thai boxban kevés a védekezés, ugyanakkor keményre fel van edzve a testük. A lábmunkájuk sem a legkimagaslóbb, egy taekwondós, savate-os vagy egy jobb karatés sokkal gyorsabb és technikásabb és pontosabb rúgásokra képes. Kézzel pedig egy ökölvívó vagy egy wing tsunos is lealáz egy muay thai-ost. Egy birkózó vagy egy ju-jitsus pedig leviszi a földre aztán lefojtja és kezét-lábát eltöri.

Egy valamit viszont el kell ismernem, a thai boxolók nagyon kemények és szívósak, magas a fájdalomtűrő küszöbjük. Ugyanakkor utcára a thai box sokat nem ér, utcán farmergatyában, kabátban nem igazán lehet rugdosni, a térdelés nem lenne rossz, viszont alulról a térdhajlatnál elkaphatják a lábukat, és akkor már földhöz is verik őket. A könyökös sem lenne rossz, csak mivel a legtöbb versenyen tilos a könyökhasználat ezért nem igazán oktatják. A thai box egy SPORT, nem utcai önvédelem. Nem értem miért lett ez a thai box ennyire divatbunyó.

2011. jún. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 djzeyon ***** válasza:
22%
Ugyan ezt a választ szóról szóra beírtad már egy másik kérdéshez is. Ott is hülyeségnek tartottam amiket írtál, meg itt is...XDXDXD
2011. jún. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
63%
Azért tartod hülyeségnek, mert fingod nincs arról, hogy mi az igazi bunyó, csak egy beképzelt hamis önbizalommal átitatott agyú tájboxoló vagy :)
2011. jún. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 djzeyon ***** válasza:
68%
Először is nem sima Thai Boxos vagyok, hanem tradicionális Muay Thai-os, amibe lehet könyökölni is többek között és a küzdelmek előtt tradicionális Thai táncot "járunk". A másik, hogy én sokáig Tae-Kwon-Do-ztam szóval tudom miről beszélek. A harmadik meg az, hogy abszolút alázattal állok minden küzdősporthoz szóval nincsen semmivel sem átitatva az agyam, pusztán szeretem a sportot amit űzök és nem értem, hogy miért baj az, hogy mi nem balettozunk a ringben, hanem bunyózunk. Amúgy meg minden küzdősportnak megvan a maga erőssége és gyengesége is...De mindenesetre elsődlegesen sztm az a lényeg, hogy a fiatalok ne a gép előtt üljenek és a Cs-ben osztogassák a Head Shut-okat, hanem mozogjanak, az meg, hogy milyen sportot csinálnak édesmindegy...(Úgy is a Muay Thai a legjobb) :D :P
2011. jún. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 djzeyon ***** válasza:
Miért, amúgy Te milyen sportot űzöl, hogy ennyire fentről tekintesz a Muay Thai-ra? Hosszútáv futó vagy? :P
2011. jún. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
82%
Tudod, én Oroszországban kaptam katonai kiképzést közelharcra, késharc instruktor vagyok, mellette birkózok és boxolok. Tudod nekem az egyik orosz Spetznaz kiképzőtiszt, mondta azt, hogy utcára a thai box egy szar, és ha ő mondja akkor neki jobban elhiszem, mint egy tinédzser tájboxolónak. Aki versenyzik 1-2 éve. Figyelj én nem azt mondom a muay thai-ra, hogy rossz. RINGBE jó (szinte majdnem minden stílus ellen, ezért is a legkeményebb küzdőSPORT), utcára viszont nem (még akkor is ha ez fáj a Te lelki világodnak). A thaiföldi hadseregben nem oktatják a muay thai-t! A thai box Thaiföldön is a versenyről szól (na meg a pénzdíjas fogadásokról), azért, hogy a csóró thaiföldi paraszt gyerek felemelkedjen és később K1 versenyeken induljon jó pénzért, hogy ne éljen szegényem és felemelkedjen a nyomorból. Ennyi. A magyar thai box sulikat pedig még véletlenül se hasonlítsd össze a thaiföldi sulikkal. Szóval a sok itthoni tájboxoló így gondolkozzon! Annak örülök, hogy Te nem ilyen vagy, de sajnos a thai box edzésre járók 80%-a egy beképzelt, öntelt ember. És ez a zavaró, és ez az amit lenézek, nem magát a muay thai-t. Mert maga a stílus, mint küzdősport, a maga műfajában kemény és megállja a helyét, DE egy utcai konfliktusban kevés a thai box tudás. Mert egy thai box edzésen a versenyekre készítenek fel, nem az utcai verekedő késes cigány banda ellen, vagy egy-két kemény (pusztakezes) csibészbunyós ellen. Tudod a börtönökben is van egy nagy mondás, az a legveszélyesebb akinek karfiolfüle van, vagy akinek deformált az orra.
2011. jún. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
A thai box ringben ÁLLÓHARCBAN szabályok között sport versenyeken szinte legyőzhetetlen. Bár érdekes, hogy az UFC-ben és az MMA-ban egy thaiföldi muay thai harcos sincs. Az MMA-t birkózók és BJJ-sek uralják, szóval ott már a thai box nem sokat ér. Utcára pedig nem jó a thai box.
2011. jún. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!