Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fegyencedzéssel izomtömegnövelés?

Fegyencedzéssel izomtömegnövelés?

Figyelt kérdés

Először is röviden írnék magáról a könyvről.

A könyv arról szól, hogy egy volt rab összegyűjtött saját testsúlyos edzésekkel kapcsolatos információkat sittes évei alatt, melyeket felhasználva a gyakorlatban, megerősíti az ízületeket és növeli az izomerőt. Az edzéselmélete 6 gyakorlaton alapszik: fekvőtámasz, húzódzkodás, lábemelés, híd, guggolás, kézenállásban karhajítás. Minden gyakorlatnak van 10 lépése, amely elvezet a mesterlépéshez, ami például egykezes fekvőtámaszt, egylábas guggolást vagy egykezes húzódzkodást jelent. Az edzésterv úgy van kialakítva, hogy az edzések nagyon rövidek, 2-3 edzősorozat/gyakorlat/hét.

Mint említettem ez az edzés arra való, hogy megerősítse a szalagokat, az ízületek és maximalizálja az izomerőt. Én viszont egy olyan edzésterv szerint szeretnék edzeni ugyanezen 6 gyakorlatra alapozva, hogy növeljem az izomtömegemet. Nincsenek testépítői álmaim, csak egy izmosabb fizikumot szeretnék elérni. Tudom, hogy saját testsúllyal nem lehet olyan ellenállást kifejteni mint súlyzókkal vagy konditermi gépekkel, de úgy gondolom, hogy a célomat ezzel is elérhetem. Milyen edzéstervet ajánlatok ehhez?(sorozatok, ismétlések stb.)


2011. máj. 24. 15:41
 1/9 anonim ***** válasza:

mark86


leírom a könyv igazi lényegét,mert jobb ha tudod:

ANYAGI HASZONSZERZÉS,némi ködösítés és a testépítők alaptalan fikázása! pont úgy mint a testépítő könyvek esetében ahol ugyan ez a helyzet csak ott a saját súlyos edzést szidják ezért mindkét elméletből ki kell szűrni a neked hasznos infót!

1.az izmosodás alapfeltétele mindenek előtt az ÉTKEZÉS

2.ezek a gyakorlatok kiválóak erő,állóképesség növelésére

3.ha a testépítő étkezést veszed alapul,lehet tőle izmosodni egy alap szintig, a kondíciód és erőd viszont nagy mértékben nőhet!

sok sikert!

2011. máj. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A testépítés és az állóképesség növelése nem ua.

A testépítők messze nem erősek (mármint amit ránézésre feltételeznél) h. mást ne mondjak, én is párszor szó szerint összeestem pont csak az állástól is verseny alatt...


Egy erőemelő versenyen, vagy világ legerősebb embere versenyen sztm. még a 40-50kg-os golyót sem tudnám felemelni...


A fenti könyv testépítésre pont egy átlagember vágyait képes kielégíteni...

Ergo- ha a lényeg egy jó, izmos alakon van, akkor hajrá...

Viszont azt is tudni kell, h.a befektetett energia, és az eredmény közel sem arányos egymással---

belegebedsz mire eljutsz ezzel egy olyan szintre, mint pl. 1 éve gyúró testépítő....

2011. máj. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ha beleraknék az edzésbe egykezes súlyzós gyakorlatokat, mint a tárogatás, oldalemelés, döntött törzsű evezés, fekvenyomás illetve mellette tolódzkodás, hasprés, kitörések, akkor jelentősen növelhető a fejlődés sebessége?
2011. máj. 24. 18:11
 4/9 anonim ***** válasza:

Belerakhatsz akármit,ha nincs tömegnövelő étrended.

Egyébként nagyszerű könyv,de a kajáról-ami a fejlődés első számú feltétele-egy szót nem ír.

Szóval csináld csak lesz eredménye,ha hozzá rendesen és sokat eszel.

2011. máj. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Döntött törzsű "evezést" ne csinálj, ostobaság. És senki más se! Ostobaság az a gyakorlat.
2011. máj. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=8DBwYXOZxpg&feature=related

youtubeon keress rá, hogy ghetto workout....:)



az ilyen testsúlyos gyakorlatok nagyon hasznosak. most én is saját testsúlyos gyakorlatokkal edzek (húzóckodás-tolóckodás mindenféle stílusban, futás..) és eddig kipróbáltam már sokféle edzésmódot, de eddig ez jött be a legjobban.. és ha már a sima dolgok jól mennek, lehet könnyen nehezíteni is. (pl hátizsákot húzok, és van benne homokos-vizes palack súlynak. :D (a tárcsák nagyon nyomják a hátat) :)

ismétlésszám...hmm...hát én úgy csinálom, hogy írom papíron, hogy miből mennyi ment..és a cél, hogy annál többet csináljak legközelebb. pl ma 5-5 menetet húzóckodtam és tolóckodtam felváltva, 1,5 perces szünetekkel, és mindig annyit amennyi ment...húzóckodás kb 14-16, tolóckodás kb 24-28 ment átlagosan...viszonylag már sok ez úgyhogy legközelebb már ugyan ezeknek a gyakorlatoknak már súlyos hátizsákkal fogom nekiesni.

Hogy kinek mi jön be, kinek mi a hatásos az nagyon személyfüggő...érdemes több dolgot is kipróbálni, kitapasztalgatni, hogy mitől tudsz jobban erősödni és fejlődni.

Sok sikert :)

2011. máj. 25. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

mark86


kedves nemtudommikorírtad! mi bajod van a dt evezéssel?

2011. máj. 25. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Látom itt azért van pár hozzáértő is. Szeretnék belekezdeni a fegyencedzésbe, viszont előtte utána olvasgatok. Szerintetek ilyesmi külső (vagy kicsit kevésbé izmos) elérhető csak ezzel (esetleg futás és úszás mellette)? Vagy ehhez már súlyzós edzésekre is szükség van?


Kép: [link]

2011. jún. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Valahogy az étrendkiegészítők és szteroidko nélkül is tudtak izmot növelni a 20. század elején közepén , szóval mielőtt ezek + súlyzók megjelentek. Na vajon mit használhattak?:D Mellesleg ha tápkieget. használ olyan mennyiségű természetes anyag jut a testedbe ami alap esetben nem jutna , így az izomnövekedés robbanásszerűen megnő. ( ez az a példa amikor fekve nyomod 200 kg-t , viszont magadat nagyon ritka esetben 5x felhúzod, vagy szenvedsz 1 db egykezes fekvővel , stb. ) Kérdésedre a válasz : igen lehet , de korántsem olyan gyors mint étrendkiegészítővel. Villogni akarsz izompólóban és elfáradni 20 lépcső után vagy atlétikus,szimetrikus szép ( de nem akkora ) izmokat.


Testépítés előnye : Nagy izomzat , 1x hatalmas erőkifejtés , jól álló pólók stb ami esztétikum.

Hátrány : saját testhez gyenge izomzat , felfújt vizes karok. ( igen szálkásítással ezt megszokták oldani , de azt is csak 1 napra és előre 1 hónappal előtte így esznek meg stb.. Aztán szépen zsírosodnak tovább + marha drága )

Mint előbb is említettem marha drága , és csak konditerembe fog menni , vagy precízen felépített saját edzőteremben. Azaz sehol máshol. Ugyebár ha nincs folyamatos terhelés gyengülni is fogsz. Leszűkült mozgástér , hajlékonytalanság .


Saját testsúlyos gyakorlatok előnye : értelemszerűen saját testsúlyodhoz mérten hatalmas erő , jó állóképesség, nem fáradsz ki 4-5 ütéstől. ha nem is bírsz 220-ba belenyomni 1-et , de te 100 kg-mal bírsz nyomni 40-et ( erős példa de a lényeget érted )erős ízületek és ropogás mentes porcok


Hátrány : Nem fognak olyan jól állni a pólók , nem tudsz feszengeni nagy izommal , nem bírsz 1x felemelni hihetetlen súlyokat


Kinek mi kell.. De a testépítés nem egyenlő a fittséggel! Ez mai média baromság.. Komolyan nem ítélem el őket , de milyen már az amikor nem bírod behajlítani rendesen a karod mert akkora az izmod?? Gyönyörű gratula xD

2011. jún. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!