Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik harcművészeti ágat...

Melyik harcművészeti ágat javasoljátok megtanulásra, melyik a legalkalmasabb önvédelemre? Veszélyes környéken élek, és nem a tibeti szerzetesek fenyegetnek.

Figyelt kérdés
A capoerára gondoltam, tudtok ennél jobbat?
2011. máj. 25. 13:32
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
A Wing Tsun-t ajánlom. Elvileg a kínai nagyvárosok utcai harca, kicsit formálisabb formába átültetve. Én azt ajánlom, de vigyázz, mert véletlenül olyan sérüléseket okozhatsz vele, amiért lecsukhatnak!
2011. máj. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Köszi,utánaolvasok!
2011. máj. 25. 13:42
 3/21 anonim ***** válasza:

Ving Tsun, kickbox, K1, Thai box


A krav maga meg egy hasznavehetetlen kalimpálás, szart se ér...

2011. máj. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
És a capoieráról mi a vélemény?
2011. máj. 25. 13:51
 5/21 anonim ***** válasza:

nagyon sokáig tart, ameddig bármelyik önvédelemből eljutsz arra a szintre, hogy tapasztalat utcai verekedőkkel szemben, főleg ha többen vannak, ami jellemző, meg tudd magad valamennyire is védeni. és akkor még mindig nem ott tartasz, hogy megússzad ép bőrrel.

ha pedig az ellenfélnél segédeszköz is van, ami szintén szokott dolog, akkor egészen pontosan nulla az esélyed.


a pegjobb onvédelem a futás. szégyen, nem szégyen, hasznos. arra gyúrjál.

2011. máj. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Azért én sem a nulláról kezdem. A kést meg simán ki rúgom a kezéből ha eltanulok pár alapvető fogást vagy kirúgom a lábait...
2011. máj. 25. 14:13
 7/21 doboszoli ***** válasza:

Gyerekem, ha valaki késsel rád rohan üvöltve, vigyázzba áll benned a sz.r is, és ledermedsz, bepánikolsz.

A fenti önvédelmi technikák jók, de csak TÖKÉLETESEN, készségszinten begyakorolva, ami sok évbe telik.

Inkább hívd segítségül a technikát.

2011. máj. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

"A kést meg simán ki rúgom a kezéből ha eltanulok pár alapvető fogást vagy kirúgom a lábait..."


persze, persze...

2011. máj. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:

"A kést meg simán ki rúgom a kezéből ha eltanulok pár alapvető fogást vagy kirúgom a lábait..."


Hát apám, ha te úgy tudsz helyesen írni, mint karatézni, akkor szerintem hagyd az egészet a francba és fuss el, ha valaki bántani akar!

2011. máj. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 tetris válasza:
Tán a kisebbséggel vannak gondok felétek? Mert ha igen, akkor tényleg hasznos lehet, ha van nálad valami eszköz, hogy szükség esetén megvédd magad. Pl.: borsspray, paprikaspray. Ettől még nem fog elpusztulni egyik se, és te se kerülhetsz emiatt a kóterba. A kínai árusoknál szoktam látni ilyesmiket. Nem tudom mibe kerül egy ilyen.
2011. máj. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!