Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan erősíthetném meg a...

Hogyan erősíthetném meg a hátam? Már egy kisebb erőltetéstől is fáj.

Figyelt kérdés

Elég passzív életmódot folytattam eddig, szeretnék elkezdeni kicsit mozogni. Elhízva nem vagyok, sőt, vékony alkat vagyok. Nem az a célom, hogy nagy, izmos testem legyen, csak egy aránylag jól edzett, egészséges.

A hátam viszont egy kis munkától, néhány hajolgatástól is órákig fáj.

Milyen gyakorlatokkal tudnám ezt a hátfájást megszűntetni?


Másik kérdésem pedig a recsegő ízületekről szólna. Van itt néhány ember, akik talán jobban értenek hozzá, mintha az egészség témakörbe írnám.

Könyököm, térdem, bokám recseg, fájdalom nincs. Ez ellen mit tehetnék?


2011. máj. 30. 00:11
 1/5 anonim ***** válasza:

mark86


recsegő ízületekre ízületvédő!

a fájdalom milyen? nem szabadna jelentkeznie....

ebből doki lesz!

2011. máj. 30. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Gerinctorna.Nézz utána,csinálhatod minden nap.Ha nincs komolyabb gond a gerinceddel,akkor pár hónap alatt annyira megerősíti,hogy elkezdhetsz egy normális edzést.Homorításokból,csípőemelésekből,has edzésből,szóval a teljes derékövöv megerősítéséről szól.

A recsegésre meg vegyél ízületvédő kapszulát pl proenzi 3,scitec arthroxon és igyál naponta legalább 2-2.5 liter vizet.

2011. máj. 30. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
*deréköv
2011. máj. 30. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A fájdalom milyenségét elég nehéz leírni. Általában egyszerűen csak fáj, de kicsit nagyobb erőltetés esetén előfordul olyan fájdalom, hogy nincs olyan pozíció, amit képes lennék elviselni, akár ülve, akár fekve...

Megnéztem a gerinctornát, megpróbálom pár hónapig csinálni, hátha megúsznám doki nélkül.

2011. máj. 30. 10:30
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyszerűbb ha a háziorvos beutal gerinctornára.

Ingyenes és legalább szakértő gyógytornász mutatja meg a helyes kivitelezést.

Aztán ha megtanultad a mozdulatokat,akkor otthon nehezítve is csinálhatod.

2011. máj. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!