Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik játék a...

Nicola73 kérdése:

Szerintetek melyik játék a bonyolultabb, a Sakk vagy a Go?

Figyelt kérdés
2011. jún. 14. 13:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Go sokkal.
2011. jún. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én azért nem vagyok annyira biztos ebben. 6 éve tanulom a sakkot és még mindig találok benne újdonságot. A go-t kipróbáltam és elég hamar megértettem miről szól. Kicsit az aműbához tudnám hasonlítani, de hogy bonyolultabb lenne mint a sakk na abban nem hiszek. :XD
2011. jún. 14. 14:47
 3/5 anonim ***** válasza:

De akkor minek tetted fel a kérdést, ha te már tudod rá a választ?

Szerintem mindenki a Go-t fogja mondani, de nem akarlak elkeseríteni.

Én általános iskolás koromban megnyertem a kerületi sakkversenyt 2* is! Pedig én nem jártam szakkörre, csak a papáimmal játszottam itthon naphosszat.

Ettől függetlenül a Go-t nem igazán értem, viszont a sakkot bárkinek elmagyarázom egy óra alatt. Az egy másik dolog, hogy tuti, hogy évekig nem fog tudni legyőzni, mert nem áll még rá kellő képen az agya, csak ha valami übermensch...

2011. jún. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én nem azt írtam hogy nehéz megtanulni vagy nem. Én a nehézség alatt azt értem hogy mennyire összetett tud lenni egyetlen sakkjátszma, mennyi elágazás lehet csupán a megnyitásban, mennyi taktikai elem lehet a középjátékban. Nézd csak meg az adatbázisokat: millió és milló változat van csak egy nyitásban. Én néztem a Go-t. Fejet hajtok elötte, de nem láttam annyira bonyolultnak mint a sakkot.
2011. jún. 15. 09:16
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez igazából nem vélemény-, hanem ténykérdés. A gó a bonyolultabb, mert sokkal több lehetséges állás van a táblán.


A lehetséges játékok száma góban 10 a 761-iken, a sakkban pedig 10 a 120-ikon.


Attól, hogy a szabalyai egyszerűek maga a játék sokkal bonyolultabb és mélyebb.

2022. okt. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!