Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Állóképesség-fejlesztés...

Állóképesség-fejlesztés gerincferdüléssel?

Figyelt kérdés

Ugyan nem vészes a gerincferdülésem, de azért ott van... :(

Inkább azzal van a probléma, hogy nem húzom ki magam.


Nyaranta úszok úszójeggyel, és gyógytornára is járok, mert az az úszójegy feltétele.

Iskolaidőben gyógytornára már nem volt időm járni, mert a tanulásba ugyan belefért volna, de minden nap órám volt, amikor a torna lett volna. De itthon nyújtok, tornázgatok néha.



Az a gond, hogy szeretnék olyan mozgást is, ami a tüdőt, a szívet, az egész szervezetet is megmozgatja; fejleszti az állóképességet.

Állítólag egy kis kocogás puha talajon (úgyis csak 10, maximum 15 perc megy egyszerre), kerékpározás nem gond? Illetve lépcsőházban lépcsőzés, úgy, hogy lefelé séta, felfelé futás (ezt végképp nem sokszor)?

Ezeken kívül/helyett mit tudnátok javasolni?


2011. jún. 19. 18:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha jártál gerinctornára,akkor ismered a mozdulatokat és otthon is csinálhatod.

Bármit sportolhatsz,csak neked előtte alaposan be kell melegítened a deréköved,alsóhátad egy 20-30 perces gerinctornával.

Állóképességre a legjobbak-kocogás,ugrókötél,bokszzsák,4 ütemű fekvő.

2011. jún. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

hátizom erősítést addig folyamatosan, amíg nem lesz erős, stabil a hátad. (otthon napi 20 perc..)


állóképességre: sprint, birkózás (földharc) harcművészetek, küzdősportok.

2011. jún. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Itthonit szeretnék, vagy ha nem itthonit, akkoris egyedülit.


Nincs pénzem, de időm se. Igen, tudom, hogy sokak szerint arra van időnk, amire csinálunk, de szerintem nem. A feladatom mellett nincs sok. :S


Ezért gondoltam a puhán, nem túl sokáig tartó lassú kocogásra, de (jó)párak szerint az se tesz jót.

2011. jún. 21. 18:37
 4/6 anonim ***** válasza:

jah, elhízhatsz tőle. az, hogy állóképesség fejlődik-e nem tudom. nekem az az állóképesség, hogy ha 5-10 perce teljes sebességgel küzdünk (gyakorlunk) és már alig kapok levegőt, de még össze tudok szedni magam úgy hogy a következő rúgás ne vigye ki a fél tüdőmet. na akkor van állóképességem, és azt használni is tudom.

futástól nem tudom mi lesz jobb.

2011. jún. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Lány vagyok egyébként.
2011. jún. 21. 19:43
 6/6 anonim ***** válasza:
na látod, ha lenne relevanciája a nemednek, akkor rákérdeztem volna O_o
2011. jún. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!