Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Valaki letudja írni a kézen...

Valaki letudja írni a kézen állás szaltózás és a spárgázás könnyen tanulhatóságát?

Figyelt kérdés
2011. júl. 3. 20:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Spárgázás azt csak sokszor sokáig próbálgasd, erőltesd.

Kézen állás: Faltól 15-25cm-re lerakod a kezed felrúgod a lábad és a sarkaddal megérinted a falat. Aztán ebből építkezz.

Szaltózás: Mire gondolsz? Sokféle van... Legkönnyebb a hátra de annak a legfélelmetesebb nekiugrani . Persze csak az első néhánynak az első néhány alkalomnál.

2011. júl. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Spárga: lemész ameddig tudsz kényelmesen, aztán még egy kicsit, hogy érezd, hogy feszülnek az inaid. Ezt a pózt tartod 5-10 percig, utána lazítasz.

Angolspárga: nagy terpeszben leülsz a földre és előrehajolsz ameddig tudsz, ha tudsz, lekönyökölsz. Tartod 5-10 percig.

Tévézés közben ajánlott csinálni, különben félóra igen unalmas.

2011. júl. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Orfeus ***** válasza:

Spárgáknál figyelj oda, a térdszallagokra, mert ha rosszul nyújtasz, ami elképzelhető, mert azt vettem észre hogy tesiórán is így kell nyújtani... Akkor az inszallagok megnyúlnak, és nagyon nagy rá az esély hogy neked is térdficamod lesz mint nekem... :S


Az én módszeremet az edzőm mutatta, annyi hogy ha parkettád van, akkor tökéletes!!!! Rövid/hosszú nadrágba érdemes akor, mert csúszik, könnyebb nyújtani, letérdelsz, és a térdeidet viszed szét, nem a lábaidat, így nem nyúlik a térd!


Aztán amikor lemész, told előre a csipőd, aztán vissza, de szép lassan, és ezt így folytasd, és menny egyre lejjebb!! Nálam ez votl hatásos!

2011. júl. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Az első kommentelő válasza hasonló mint ami az enyém lett volna, így csak kiegészítem: spárgázáshoz különféle nyújtási gyakorlatokat végezz, például tánc, jóga, ahol ellazulnak az izmaid, majd amikor lecsúszol spárgába, óvatosan -soha ne erőltesd túlságosan meg az izmaidat, mert nem szeretnéd hogy elszakadjanak-, akkor rugózz úgy 15-20-at vagy többet, majd maradj úgy, helyezkedj rá teljes testsúlyoddal, és 'ülj' fel. Ha nagyon fáj, hagyd abba, és nyújts másképp még egy kicsit :)
2011. júl. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Ajánlom Figyelmedbe Paul Wade Fegyencedzés című könyvét!
2011. júl. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen válaszaitokat megpróbálom betartani őket!
2011. júl. 12. 09:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!