Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek jó ötlet lenne...

Szerintetek jó ötlet lenne külön napon edzeni a fölső mellet?

Figyelt kérdés
16 éves fiú vagyok 78 kiló 1 éve edzek a kaját betartom (néha félrezabálok de ki nem ?)És a fölső mellizmom le van maradva a nagy mellizomtól és fel kéne hozni.A másik kérdésem az lenne hogy létezik hogy nekem úgy tapad a fölső mellizmom hogy középen nincs izom azaz ha megfogom a szegycsontnál akkor csak a csontot érzem viszont ha arrébb húzom az ujjamat a vállam fele akkor érzem és látszik is az izom.Normális ez ??Bocs ha nem voltam érthető
2011. júl. 9. 17:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ne külön edzd, hanem kezd azzal a mell edzést. És dolgoztasd meg különböző szögekből is egyaránt.
2011. júl. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A tapadást illetően a válasz igen.
2011. júl. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!az gáz mer így elég szarul néz ki :S és szted is egybe kéne edzeni?
2011. júl. 9. 19:23
 4/12 anonim ***** válasza:
Külön szedheted, ki kell próbálni... Csak akkor még több napon fog kapni az első váll. Ha ezt csinálnám /osztott mell/ tuti visszavennék az első váll edzésből valamennyit.
2011. júl. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Az nem jó a vállaim is elég szarok főleg a hátsó delta bár az nem kapna terhelést a nyomástól.És mi lenne ha így nézne ki az edzésterv mellre:45 fokos nyomás 45 fokos tárogatás fekvenyomás vízszintes padon és csigás keresztezés/tárogatás nem lenne vajon sok 4 gyakorlat mellre?
2011. júl. 9. 20:46
 6/12 anonim ***** válasza:
Ez most egy egynapos lenne, úgy, hogy nem osztod felsőre meg alsóra? Mert akkor nem sok, fasza ez.
2011. júl. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
egynapos lenne akkor ez lesz !
2011. júl. 9. 21:18
 8/12 °:Amigo:° ***** válasza:

Belinkelnél nekem egy anatómiai ábrát (emberről) ahol felső és alsó mellizom található....

Ha ilyet találsz, akkor nyugodtan edz rá külön.

2011. júl. 10. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
amigo én ilyet nem mondtam hogy van fölső és alsó mellizom.A mellizom két fő helyről ered.De te ezt már tudod mert eléggé értesz a témához.És téged is megkérnélek hogy segíts szerinted egy napon eddzem vagy külön napon?És ha egy napon eddzem nem lenne sok az a 4 gyakorlat?
2011. júl. 10. 10:28
 10/12 °:Amigo:° ***** válasza:

Természetesen egy napon kell edzeni.

Az hogy több szögből nyomsz, nem túl nagy különbség, minél meredekebb a pad, annál jobban terheled a deltaizmok első fejét. 30°fölött már nem érdemes mellről nyomni.

Negatív padon viszont igen, legalább minden 2. héten csináld, mondjuk tolózkodással felváltva.

2 nyomó gyakorlat elég mellre + 2 tárogató gyakorlat. (gépen, kábellel v. kézi súlyal, egyenes v. döntött padon, stb...)

Rengeteg variáció van, soha ne csináld ugyan azt két edzésen.

A sorrendet is változtasd, lehet izolációval előfárasztani, majd 70 -75% -os súllyal dolgozni az összetett gyakorlatoknál, esetleg szuperszettekben edzeni....ez mindíg a céljaidtól függ.

2011. júl. 12. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!