Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen edzésterv lenne számomr...

Milyen edzésterv lenne számomra a legjobb?

Figyelt kérdés

Már annyian mondtak annyi félét, hogy már nem tudom eldönteni, hogy melyiket csináljam. Kb 1 éve járok kondiba kisebb-nagyobb kihagyásokkal, de azért már meg vagyok erősödve, meg amúgy sem voltam gyenge. Úgy kezdtem, hogy napi 3 edzés, minden izomcsoportra 2 gyakorlat és 3x10.. bicepszre viszont 4x10. Aztán barátom mondta, hogy ennek nincs sok értelme, mivel nagyon vékony vagyok, és szálkás, ezért nekem inkább 4x-3-4 et kellene csinálnom nagyon nagy súllyal. Erre a kondiban mondta nekem egy fickó, hogy inkább úgy csináljam, hogy először 12 aztán 10 majd 8 és végül 6 egy gyakorlatból. Most pedig egy másik haverom azt mondta, hogy jó volt az első amit csináltam, hogy 3x10...

Valaki mondja már meg hogy mi jó nekem!

177-178cm 58-59kg de izmos, 50kg-ot kinyomok karra francia rúddal 34kg 6x5 megy.

előre is köszi!


2011. júl. 16. 12:52
 1/4 dirtboy ***** válasza:
maradj magasabb ismétlésen ne hallgass arra amelyik azt mondta hogy 3-at 4-et csinálj,te még kezdő vagy magasabb ismétlés jobban beválik,és fontos hogy szabályosan csináld szard le hogy menyi súlyal csinálod
2011. júl. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 dirtboy ***** válasza:
azt különben nem értem hogy mi az hogy napi 3 edzés, reggel délben meg este is edzel vagy mi???????
2011. júl. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

heti* :D bocsi..

de miért kell ilyen sokat csinálni? legtöbben úgy mondták nekem, hogy kis ismétlés 4 kör...

2011. júl. 16. 22:54
 4/4 dirtboy ***** válasza:
az alacsony ismétlés szám izomépítés szempontjából nagyon kevés embernek válik be mert egész egyszerűen nem keletkezik elég sok mikrosérülés az izomban és nem dolgoztatja meg kellő mélységben az izmot még a magasabb ismétlésnél érezni hogy az izom legalsó része is úgymond ég.Arról nem is beszélve hogy az alacsonyabb ismétlésszám kezdőknél egész biztos hogy úgy zajlana le hogy csalnál közben,annak meg nincs értelme
2011. júl. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!