Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » MMA edzés Pesten XIII. kerület...

Nyivizsdava kérdése:

MMA edzés Pesten XIII. kerületben? (vagy közelébe)

Figyelt kérdés
A válaszokat előre is köszönöm!
2011. júl. 16. 19:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
mit edzettél eddig?
2011. júl. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Krav-maga, és most még akarok az MMA mellé esetleg thai boxot. Azt tudsz esetleg valahol?
2011. júl. 17. 00:07
 3/16 anonim ***** válasza:

azt.. nem igazán.. nem igazán tudom értékelni az ilyet :D


tájbox az egyik leglazább küzdősport, és a krav meg.. ahelyett hogy elmondom hogy szerintem miért nem jó stb. és te elmondod hogy de miért nincs igazam, mi lenne, ha te válaszolnál egy (néhány) kravmagás kérdésemre, és én leírnám az MMA-s tapasztalataim illetve legalább egy edzésről (ami korrekt vol) a Hősök terétől nem messze, és utána nézhetek a 13. kerületben milyen lehetőségek vannak.

na? a kérdésem az lenne, mi kell ahhoz, hogy krav-magát hivatalosan oktathass, illetve tényleg jó pénz van-e benne?

2011. júl. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Gőzőm sincs mikell hozzá:D elmondhatod nem fogod senkivel veszekedni.:)
2011. júl. 17. 12:58
 5/16 A kérdező kommentje:
Fogok*
2011. júl. 17. 12:58
 6/16 anonim ***** válasza:

késharcos ismerősöm mondta, hogy amíg gumikéssel, védőfelszerelésben, végig lassítva gyakorolnak, addig nem lesznek képesek éles helyzetben jól reagálni fegyverek ellen.

példaképp a saját edzése után lennmaradt a kravos edzésen, és úgy volt ahogy gondolta. velem már csak a tapasztalatait osztotta meg.

én véleményem csak a pusztakezes részre terjed ki, pusztakezes harchoz harcművészet való. lehet, hogy M.országon ezeket sz.arol oktatják általában, de vagy ez, vagy semmi.


küzdősportok közül pedig a tájboxot (mindegy milyen volt régen, milyen külföldön) itthon védőfelszerelésben gyakorolják, nekem nincs tapasztalatom, hogy a térdeléseik milyen erősek, nem mondhatom hogy amit csinálnak az sz.ar, de a tapasztalat azt bizonyítja, hogy egy ökölvívó jobban osztja a távolságot és jobban mozog, egy bírkózó meg általánosítva el tudja kapni a támadásaikat, aztán lekerülnek földre és vége. tehát olyan sport, aminek én a szabályrendszerén belül elég sokmindent tudnék kezdeni, de mint hogy minden ütés, rúgás, térdelés könyök támadás alapvetően harctechnika, így lehet nagyon ergyán is csinálni, illetve olyan hatékonyan, hogy a nyaka átszakad valakinek ha eltalálod. ehhez viszont megintcsak jó képzés kell, mert ha nem jól tanítják és gyakorlod ezeket a technikákat, akkor csak egy dolog hogy ölni nem fogsz tudni velük, de még ha sportolsz az ellenfeledet nem fogod tudni kiütni.


az MMA-ra majd rákeresek, most épp olvasok, de utána :)

2011. júl. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen. Alapvetően nekem olyan küzdősport kéne amibe a rugás és az ütés is nagy szerepet játszik. Legfeljebb ha nincs benne földharc, akkor elmennék Brazil Jiu Jitsuzni. Azért gondoltam az MMA-ra mert ott minden egybe van: rugás, ütés, könyöklés, térdelés, földharc és nagy sulyt fektetnek a fizikai állapotra is.
2011. júl. 17. 13:51
 8/16 anonim ***** válasza:

ezt adom, nagy hangsúlyt fektetnek.

akiket én ismerek most nem találtam, de egyelőre nézd meg talán ezt! [link]


azért még keresgélek..

2011. júl. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

hatalmas vagyok. meg is van amit szerettem volna. sajna a gépem meghalt, ezért a lementett oldalaim már nincsenek meg.. ez lenne az: [link]


hogyha én úgy gondolnám, hogy akarok még fizetni valakiknek edzésért, akkor van a mesterem, és a következők ők lennének.


egy edzésen voltam, a tapasztalatok: voltak birkózós technikák, dobások. ez nagyon jó! esést, tompítást úgy gyakoroltunk, hogy közben távolságot vettünk fel az ellenféltől, ez is gyakorlatias.

küzdelemnél engem lekopogtattak. nehezen veszem komolyan a földharcot, ez tény, de ezek a szabályok között tényleg lenyomtak, bár nem véletlenül írtam hogy nem veszem az ilyen túl komolyan, nem erőltettem ám akkor sem túl a dolgot. a védőfelszerelés csak fogvédő volt.

voltak érdekes alakok, akiket biztos.. érdekes volna megismerni.. :)

volt kravos is, aki a küzdelem miatt jött, mert a saját edzésén oké hogy gyakorolnak egy embert 10 féle képpen megölni, de azt mégsem lehet keményen gyakorolni, mert még meghalnának. szóval itt van lehetősége szabályok között jó kis grapplingre. gondolom van hogy ütnek is.


elvileg jó az utcai felkészítésük is, fegyveres gyakorlatokról majd olvashatsz a honlapon..


őket mondjuk tisztelem, mert megcsinálták azt amihez bevallom, nekem is lenne kedvem. szerintem hívd fel őket!

2011. júl. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm:D
2011. júl. 17. 14:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!