Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szőlőcukor dilemma - kell...

Szőlőcukor dilemma - kell vagy sem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kezdek agyf.szt kapni most már.. :) 3 hónapja elkezdtem sokak tanácsára edzés után is szénhidrátot fogyasztani, de mondanom se kell, talán Ti is kitaláljátok: vitargora nem volt pénz. Így mi maradt? A jó öreg "dextróz (szőlőcukor)".

Nos, azt kell mondanom, hogy felszedtem egy kis izmot, de jött vele annyi zsír is, hogy csak na. (Leginkább a hasamra, derekamra). Az alap ch fogyasztás nem lett sokkal több, sőt, sokak szerint még nagyon kevés is, emelni kellene rajta. Éppen ezért, most megkérdeztem egy edzőt, hogy mi a véleménye az edzés utáni szénhidrátokról, azon belül is leginkább a dextrózról. A válasza az volt, hogy úgy sz.r, ahogy van és jobban teszem, ha elhagyom. Na ez eddig rendben is van, de ha se cukor, se vitargo akkor mégis mi ? Egyes források szerint a lehető legnagyobb hiba kihagyni az edzés utáni szénhidrátokat, mert izomvesztés lehet a vége, de legalábbis jelentősen hátráltatjuk fejlődésünket, máshol meg azt olvasom, hogy nem feltétlen szükséges, pláne mert egészségtelen (a szőlőcukor).



Szerintetek??? :DDD


2011. júl. 22. 15:23
1 2
 1/17 anonim válasza:

mennyi dextrózt tettél az edzés utáni turmixba?

mennyi az alap ch fogyasztásod? Nem írod, hogy rendes kajád van-e mellette, vagy csak épp eszegetsz-e, ...

2011. júl. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

az inzulinszint megemelkedése a az anabolikus folyamatokat segíti edzés után (izomregeneráció, fehérjék beépülése)


ha zsírosodsz, ami például tömegeléskor alap, akkor egyél valamivel kevesebb ch-t egy nap, mert nem kell annyi összesen.

2011. júl. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Hát rendben van, de 2,5 g/tskg ch fogyasztásom van és az edzés utáni turmixba is "csak" 50 g dextróz ment.

Fehérjéből 2g/tskg.

Egyébként nem zabálok félre, ezeket rendesen betartom és figyelek rá.

2011. júl. 22. 16:28
 4/17 anonim ***** válasza:

bakker, ezt olyan baromira nehéz megérteni? ha hájasodsz, akkor túl sok a ch. ha hájasodsz, akkor ne egyél szőlőcukrot.


bazz, szerinted mindenki egyformán tolerálja? Te meghízol tőle, mint a disznó. akkor ne edd.

2011. júl. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

mondjuk nem 50g glükóztól hízik el, gondolom de

1. csökkented 40g-ra.

2. visszaveszed a ch fogyasztást

(nem ezt írtam fentebb?)

2011. júl. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
oké.. akkor leveszem 2g/tskg -ra a ch -t is, és 40-re a szőlőcukrot...
2011. júl. 22. 16:52
 7/17 anonim ***** válasza:

akkor örüljé'...

máris kevesebbet kell költeni kajára.

2011. júl. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 TOMAtm ***** válasza:

ezen már csak a kokszolás segít barátom.van is nálam ami kell...

ilyen dumáknak ne dőlj be,de én a helyedbe télleg elgondolkodnék egy lájtos stanazolol kúrán hehe

2011. júl. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
:) ha csak a "kox" segítene, akkor soha többet nem nyúlnék súlyzóhoz. ;)
2011. júl. 22. 19:42
 10/17 TOMAtm ***** válasza:
nem rábeszélni akarlak,csak trollkodok:)
2011. júl. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!