Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyiktől lesz hamarabb szép...

Melyiktől lesz hamarabb szép hasam?

Figyelt kérdés
Az aerobictól (v ilyen hastornától) vagy a futástól lesz előbb szép hasam?
2011. aug. 14. 19:09
1 2
 1/18 Ráffájel ***** válasza:
100%
Egyiktől sem, ha pocsék az étkezésed. Helyi zsírégetés meg nincs, szóval ha a kettő közül kell választani és van egy alap állóképességed akkor futást válaszd. De jó lenne teljes testes edzést nyomatni.
2011. aug. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
A diétától, amit ezek mellett követsz.
2011. aug. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
A diétától elsősorban.
2011. aug. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Értem,köszönöm a válaszokat. :) A diéta nehézkes lesz,mert szeretek enni :P De ha muszáj...

Én azt olvastam,h a futás elég sok izmot +mozgat. E mellé még mit tanácsolnál Ráffájel?

2011. aug. 15. 09:34
 5/18 Ráffájel ***** válasza:

Teljes testes edzést :)

Ha nem is konditerembe és nem is otthon súlyzóval akkor legalább saját testsúllyal.

Példa egy saját testsúlyos edzésre otthon:

Guggolás

Kitörés

Lábemelés

Hasprés

Fekvőtámasz (szűk és széles kartávolsággal is)

Tolódkzodás

Húzódzkodás (szűk és széles fogással is)

Törzsemelés

Mindből csinálj mondjuk 3 sorozatot. Ha pl összesen 10 fekvőt tudsz megcsinálni akkor csinálj 3x6ot. A végén elmész kicsit futni akár egyenletes akár intervallba lényeg, hogy fuss a végén.

2011. aug. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
ennyi. :)
2011. aug. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Értem. Hú te nagyon vágod a témát :) Köszi. Sokat segítettél. ;)
2011. aug. 15. 13:31
 8/18 A kérdező kommentje:
Jah és még valami? A helyes étkezésben v diétában tudsz segíteni? :P
2011. aug. 15. 13:32
 9/18 Ráffájel ***** válasza:

Dehogy vágom nagyon :) Amigo.. na ő vágja :D

Na szóval... elsőnek tudnod kell mennyi a kcal felhasználásod. Ezt itt tudod megnézni: [link]

Ha ez megvan (csak ezt nézd semmi mást) akkor ebből vonj le 500-at. Ezzel megkaptad mennyi kcal mellett tudsz fogyni. Következő lépés, hogy megírod úgy az étrended, hogy testtömegkg-onként minimum 2g fehérje jusson. Napi 5-6 étkezésed legyen úgy, hogy reggelire vidd be a legtöbb ch-t és legkevesebb fehérjét. Vacsira pedig pont fordítva tehát a legtöbb fehérjét és legkevesebb ch-t. Úgy képzeld el mint egy piramist, illetve egy fordított piramist. Próbálj minél lassabban felszívódó ch-kat választani (alacsony gi-ű), kivéve az edzés utáni kajádnál. Elsőnek bonyolultnak hangzik de nem az.

Pl.: mondjuk te egy 170cm magas 65kgos, 20 éves nő vagy aki 5x fogja hetente megcsinálni az edzést amit írtam. A súlytartáshoz kell akkor 2300kcal. Tehát a fogyásodhoz 1800kcal kell minimum 130g fehérjével.

Nézzük az étkezéseket:

1.: 100g zabpehely, 2dl tej

2.: 300g párolt zöldség, 50g csirkemell

3.: 70g rizs (barna), 100g csirkemell

4.: 30g rizs (barna), 200g csirkemell

Edzés után: 3 főtttojás, 50g rizs (sima)

6.: 200g túró


Ez persze csak egy példa volt, variáld úgy ahogy tudod, tehetsz be teljes kiörlésű kenyeret is, ezt már neked kell érezni. Ez még segíthet: [link]

ami kimaradt most így gyors nálam a megfelelő zsír, ezt próbáld olajos magvakkal pótolni. Sok sikert hozzá :)

2011. aug. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Húha. Elsőre tényleg bonyolultnak hangzik. Egy próbát megér. Előbb-utóbb megértem és meg is szokom az új kajákat :) Amúgy majdnem eltaláltad. A 20éves stimmt :)
2011. aug. 15. 17:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!