Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az izomláz mit jelent? Jó...

Az izomláz mit jelent? Jó vagy rossz?

Figyelt kérdés
Új videóra tornáztam 30 percet,sok új gyakorlat volt benne,azóta izomlázam van az oldalam, enyhén a derekam és combom környékén. Mi miatt lehet ez? Az izomláz pontosan mit jelent? És jó vagy rossz e? Rá kell mozogni vagy pihentetni kell?
2011. aug. 22. 03:16
1 2
 1/11 anonim válasza:
az jót jelent és én rászoktam mozogni
2011. aug. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

rámozogni jó.

az izomláz nem jó. ez nem azt jelenti, hogy el kell kerülni, hanem hogy rendszeresen kell edzeni!


(a pontos magyarázata az izomláznak nem ismert!)

2011. aug. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 dirtboy ***** válasza:
az izomláz maga az nem jó
2011. aug. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Geri31 válasza:
Igen, valóban több magyarázatról hallani. Vagy az izomban felgyülemlett tejsav okozza, vagy a sérülések az izomrostokban... Mindenesetre én hónapok óta edzek, és mindig van izomlázam. Szerintem az annak a jele, hogy rendesen megedzetted magad. Ráadásul az sem bizonyított pontosan, hogy rá kell edzeni, vagy nem. Szerintem érdemesebb megadni a kellő pihit neki, és újra. Akkor már elvileg jobban fog teljesíteni az izom...
2011. aug. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

de tapasztalat szerint, ha ráedzel gyorsabban elmúlik, nem? én így tapasztaltam. súlyzós, nagy ellenállású edzésnél alap, hogy pihenteted.


tejsav: felezési ideje fél óra, óra. nem tarthat napokig.

mikrosérülés: edzett ember kevésbé izomlézas, akkor neki acélból lesznek az izomrostjai? nem egyszerű téma :)

2011. aug. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Geri31 válasza:
Inkább aczélból:) De jogos. Végül is ha kap az ember egy tetanuszt, az is nagy mennyiségű folyadék az izmoknak, és hasonlóan viselkedik mint ha izomláz lenne 2 napig. Lehet a feszítés utáni "valami" az izomláz is... A lényeg hogy legyen, én szeretem ha van, akkor eredményes számomra
2011. aug. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

jaja, nagyon együtt jár a kemény edzéssel.

bár mintha rendszeres hasazásnál csak egyszer lenne, aztán 4-5 nap múlva teljesen elmúlik (nálam kb. 24 óra alatt jön elő hasban, tehát másnapra. 3. napra elviselhetetlen, utána már enyhül, pár nap és el is múlik) és a későbbi spec. edzéseken már nem fáj. nem is olyan igazi úgy :) de érdekes..

2011. aug. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Geri31 válasza:
Jaja, az igaz, hogy kihagyás után is sokkal nagyobb i.l. van, mint a rendszeres edzésnél, de ha belegondolsz azért van sokáig (évekig is talán) mert minden edzésen egy kicsit jobban, nagyobb súllyal stb. edzel, ami mindig újabb löket az izmoknak, nincs alkalma hozzászokni.
2011. aug. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

ott a pont.

akkor a kérdés: tejsavhoz, illetve mikrosérülésekhez hogy lehet hozzászokni egyáltalán? :D

2011. aug. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! hamar elmúlik ha ráedzek, viszont néha még ennél is hamarabb mikor pihentetem ( általában 2 nap pihenés, de ha ráedzek van 4-5 nap is ). Már sokat enyhült azóta. Szerintem ha izomlázatok van, mozogjatok rá de ne olyan intenzitással mint ahogy általában szoktátok. Én csak remélni tudom hogy ez a fájdalom azt jelzi hogy jól, keményen megdolgoztattam az izomzatom! :)
2011. aug. 26. 04:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!