Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha így táplálkozom, elérhetek...

Ha így táplálkozom, elérhetek valamit? Ez milyen egy napra?

Figyelt kérdés

Legyszi segitsetek. Es elore elnezest, hogy nincs ekezet.


16 eves vagyok, rendszeresen szeretnek elkezdeni futni, mert rakodott ram egy kis felesleg az utobbi idoben.

Szerintetek ha igy eszem minden nap kb, tudok fogyni vagy formasodni?


Reggelire mindig egy szelet teljes kiorlesu kenyeret eszem (csak azt mindig, mert cukorbeteg vagyok es csak ilyet ehetek) vajjal,felvagottal es zoldseggel, melle egy bogre tej.

Ha iskolaba megyek, ott kb 10kor megeszem egy szendvicset szinten teljes kiorlesu kenyerbol.

Ebedelni valtozik hogy mikor szoktam, van, hogy 12kor, van hogy 2kor. Altalaban levest es egy foetelt eszem, desszertet soha. A foetel alatt ertek pl egy adag krumplit es 1szelet hust, vagy rizst fasirttal esetleg hallal,szoval ilyesmi normal kajak.

Delutan 5kor szoktam vacsizni 2 teljes k.kenyeret zoldseg, vajkrem v felvagott. Neha nasinak egy szelet diabetikus napolyit vilyesmit napkozben bedobok :)


ennyi lenne, aki elolvasta es tud segiteni, annak nagyooon szepen koszonom :)

amugy 16 L vagyok, 175 cm es 60 kg. Nem szeretnek Fogyni-fogyni, csak a fenekemet kicsit kissebbe varazsolni, meg a zsirparnakat ledolgozni.


2011. szept. 15. 17:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Óriási zsírpárnáid lehetnek... Miért akarsz girnyó lenni? Legalább egy étkezés még szükséges (este). Fogassz sok zöldséget. És néha bizony nagyon jól tud esni az a desszert.
2011. szept. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy nem ehetek a cukorbetegségem miatt (túl magas az inzulinom). Nem mondtam, hogy nagyok, csak régen elég girnyó voltam, és ráhíztam, most kb normális testalkatom van, csak a gyors hízás miatt narancsbőrös lettem. Nem tudom, hogy ezzel mit kezdjek! HELPPPPPPP: (
2011. szept. 15. 17:44
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem jó, nagyon kevés a fehérje és sok a szénhidrát. Sok dolgon kéne változatni, úgyhogy inkább itt egy alap diétás étrend, majd te kiszámolod a mennyiségeket (napi 2g/tskg fehérje és 3g/tskg ch) meg eldöntöd hogy mennyire igazodik az életmódodhoz:


1. vagy az a szendvics szerű a tk. kenyérrel ha szereted (vaj nem kéne), vagy zabpehely

2. rántotta/tükörtojás 1 egész tojásból és 2-3 tojásfehérjéből

3. fehérhusi barnarizzsel

4. fehérhusi zöldséggel

5. sovány túró


Utolsó 2 étkezésnél már ne egyél ch-t, azt a diabetikus nápolyit hagyd el (jó, nincs benne cukor, de ettől még tele van szar szénhidráttal) és végezz heti 3 aerob, meg heti 2 súlyzós edzést (utóbbit akkor, ha nem szeretnél izmot veszíteni, ami kb. elkerülhetetlen).

2011. szept. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A napi fehérjeszükséglet 0,8 g testsúlykilogrammonként. Sportolóknál lehet valamivel magasabb. A 2 g sok. Egyeseknél károsíthatja a vesét, májat.
2011. szept. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Achillesz, ez egy edzés melletti érték. Sok cikk van erről a témáról, de eddig csak az ellenkezőjét tudták bizonyítani.


Kérdező, a 175 centihez 60 kiló tényleg teljesen normális, talán kevés is.. bár el tudom képzelni hogy magas a testzsírod.

2011. szept. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!