Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fehérjebevitel? De hogyan?

Fehérjebevitel? De hogyan?

Figyelt kérdés
Hogy tudok bevinni egy nap 3*30 gramm fehérjét? Várom az ötleteket. A kérdésem koolyan hangzik, és mint sokan, én SEM kívánok élni szerekkel!
2011. szept. 17. 18:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Vagyis 90 grammot? Az semmi, nem lesz nehéz. 300 gramm csirkehús, meg mondjuk fél liter tej az nagyjából annyi. Vagy 200 gramm hús és 250 gramm túró is kb. annyi. De felőlem három liter tejet is megihatsz, az is 90 gramm fehérje.
2011. szept. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Testépítés? Mert akkor, hacsak nem vagy 45 kiló, sokkal több fehérjére van szükséged. (és több étkezésre).

A táplálékkiegészítők pedig nem szerek. Pl. egy tejsavófehérje bármily meglepő, tejből készül. Rendkívül mesterséges, nemde???


Amúgy 30 gramm fehérje pl. 150 gramm húsban megtalálható, de egy doboz cottage cheese-ben is van ennyi. Nem egy hatalmas mennyiség, na. Én csak egy kicsivel eszem több fehérjét, igaz én 6x kajálok egy nap. :DD

2011. szept. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
/mmint étkezésenként eszem ennyit/
2011. szept. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

70 kg vagyok.

Akkor 3*140-et vagy mi?


A tested nem tud eldolgozni 30 gramm fehérjénél többet egyszerre...

3*30 gramm is valami, ha mellette még eszem azt, amit általában is ettem volna, nem? Így pluszként csak jól jön a testemnek...

2011. szept. 17. 19:12
 5/20 dirtboy ***** válasza:
igen legalább 140g kell
2011. szept. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Azaz 3*50 gramm...

na akkor ennek függvényében mit ehetek?:)

A fél kiló túró amúgy mi pénz? Csak hogy mit éri meg jobban...

2011. szept. 17. 19:24
 7/20 anonim ***** válasza:

tested nem tud feldolgozni egyszerre 30g-nál többet.

ez tévhit. van aki több 100g fehérjét eszik naponta, és látszik is az izomzatán, hogy beépíti. hmm? amúgy meg ez egy ellenpélda volt, nem mintha szükség lett volna rá. semmi alapja nincsen annak, hogy nem tudna a szervezet megemészteni 30g-nál több fehérjét.


maradjunk a 90g-nál. 30g fehérje porból, 30-30g húsból, túróból. 240g csirkemellben kb. megvan a 60g fehérje.

2011. szept. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Ez egy mítosz, hogy 30 gramm fehérjénél többet nem tud a szervezet feldolgozni. A Jumbo tömegnövelő is 50 gramm fehérje/adag arányban tartalmaz fehérjét. Meg amikor egy kiadós ebédhez hús van, akkor sem 30 grammot szokás megenni egyszerre.
2011. szept. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszokat.

Túró, tojás, csirkemell...

Esetleg valami szójás cucc?

10 dk sajttal is beviszek 25 grammot...

2011. szept. 17. 19:30
 10/20 anonim ***** válasza:

a sájt. igen, ha nem vagy laktózérzékeny, akkor az is jó. mondjuk nagy mennyiségben azért kissé sós és zsíros.


szóját meg lehet nem illik kritizálni, én még takarmánynövénynek tanultam anno.. 1 éve. nem mondjuk rá, hogy rossz, de azért lehet egy baráti távolságot tartani tőle. rövid távon viszont teljesen mindegy, mehet a fehérje protein is. bár a tejsavós sem drágább lényegesen..

2011. szept. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!