Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A tornával ha kb 15-30 percet...

A tornával ha kb 15-30 percet csináljuk mennyi kalóriát égetünk el?

Figyelt kérdés
2011. szept. 17. 19:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha intenzíven csinálod, akkor nagyon keveset, ha nem csinálod intenzíven, akkor semennyit. Erre nem létezik pontos válasz. Elvileg vannak ilyen mérőszerkentyűk ehhez, amik úgyszintén nem pontosak, de léteznek ilyen ketyerék. Egyet tudok, normál tempójú futásnál nem kezdődik el a kalóriaégetés legalább 40 percig. Nem vagyok benne teljesen biztos, de szerintem te most többet vársz egy iciripiciri tornától, mint amennyit az neked adni fog. Ez a tornamennyiség valószínűleg ahhoz elég, hogyha elvagy szokva a mozgástól, akkor vissza tudj szokni hozzá, másra nem igazán. Csak keményen, kalóriát égetni sokkal nehezebb, mint felszedni, minél könnyebb a testtömeged, annál nehezebb lesz továbbfogyni is.
2011. szept. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Egyet tudok, normál tempójú futásnál nem kezdődik el a kalóriaégetés legalább 40 percig."


És ez is hülyeség. Minden egyes mozdulatunk kalóriát éget, ha tisztában lennél a kalória fogalmával, nem mondanál ilyen ökörséget. Az emésztésed is kalóriát használ fel, te! Van egy ilyen tévhit, miszerint 40 perc után indul be a ZSÍRégetés, de ez is hülyeség, mert nem mozgás közben "ég" a zsír.


A kérdésre a válasz nem megmondható, eleve bajom van minden ilyen "tornától", mert egyrészt nem meghatározható, hogy akkor ez milyen jellegű mozgás, másrészt a mozgás jellegétől függetlenül, ezek az otthoni tornák általában pinalegyezésnek is gyengék.

Az is a probléma, hogy a testsúlytól, és még ezer egyéb dologtól is függ a kalóriafelhasználás. 15 perc tornát én nem számolnék bele a napi kalóriamérlegbe, mert még a kardióedzések is hosszabbak, pedig azok kicsivel intenzívebbek.

2011. szept. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, valóban inkább ZSÍRégetést szerettem volna írni, ebben igazad van kedves utolsó válaszoló. De mi növeli meg ennyire az arcod? Szerintem én nem voltam ilyen. És nem, az a 40 perces dolog nem tévhit. Átlag alkatra és meghatározott intenzitásra kiszámolt dolog, de nem tévhit.
2011. szept. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%

nem fogok veled ezen vitatkozni ezen.


"Az izomglikogén egy átlagembernél 300-350 g, ami így 1200-1400 Kcal energiát jelent. Ezt felhasználni valóban legalább 2 óra mozgással lehet.

A sportolás közben EL KELL KERÜLNI azt, hogy zsírból nyerjünk energiát (ezért fogyasztanak glükózt a maratonfutók például) mivel a zsírsavak oxidációja során a vérben az aceton és ketonszármazékok felszaporodása súlyosan veszélyezteti a szervezet homeosztázisát.

Ráadásul az időegység alatt felszabaduló energia -mivel aerob úton történik, sokkal kisebb lesz, így az izommunka hatásfoka nem tartható fenn.


Nézzük a hatékonyságot:

Aerob energiamérleg 1 glükózmolekula =36 ATP Anaerob energiamérleg 1 glükóz=2 ATP

Ebből is látható, hogy az alacsony intenzítású extenzív kardióedzés szinte időpocsékolás.

Testépítőknél is kizárólag a szénhidrátürítés fázisában, a diéta vége felé alkalmazzák, amikor az energiaszint olyan alacsony, hogy másfajta edzést már végre sem tudnánk hajtani. Ekkor viszont már a testzsír arány jóval 10% alatt van, tehát gyakorlatilag az utolsó, makacs zsírréteget “pucoljuk le” vele.

Ekkor nagyon jól jelzi a zsírból való energianyerést, hogy acetonszagú az illető lehelete….


Tehát a zsírégető edzés fogalmát nyugodtan felejtsétek el, a zsír elégetése nem az edzés alatt történik, mint ahogy az izom sem edzés alatt épül föl."


Egy személyi edző, nem hülye gyerek válasza. Elég meggyőző, vagy vadásszak még linkeket?

2011. szept. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én sem magamtól tudom ezeket, és kiválóan elvagyok. Valamint én nem 'hülyegyerekezek' le másokat, akik nem értenek velem egyet mindenben. Sőt, azokat sem, akik esetleg kevesebbet tudnak. Neked viszont úgy látszik ez nélkülözhetetlen. Remélem a személyi edző, akitől idéztél, ő nem olyan mint te.
2011. szept. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mikor hülyegyerekeztelek le? Mindjárt most foglak, ha így megsértődsz olyan dolgokon, amit nem neked szántam. :D
2011. szept. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szia.

Szerintem ezzel a 15-30 perces mozgassal, a sulyodat fogod tudni megtartani. Nem hiszem hogy ezzel latvanyos fogyast erhetsz el.

De, ettol meg ne menjen el a kedved a mozgastol. Mindenkepp egeszseges, es ez a legfontosabb.

Ezt a kis tornat arra hasznald, hogy felfejlodj ojan szintre, amikor mar tenyleg tudod a szervezetedet annyira terhelni, hogy valoban jelentos kaloria mennyiseget tudj elegetni.

2011. szept. 19. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!