Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hány évesen kezdjek el gyúrni?...

Hány évesen kezdjek el gyúrni? (13éves vagyok)

Figyelt kérdés
2011. szept. 19. 11:59
 1/8 dirtboy ***** válasza:
100%
rá érsz majd 15-16 évesen elkezdeni
2011. szept. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
meg van pár éved arra, hogy elkezd a "gyúrást". Addig olvass sokat a témáról. Amugy alap gyakorlatokkal lehet otthon foglalkozni, esetleg egy másik sporttal kezdeni. Az nagyon jó alapot tud biztositani a jövöbeli terveidhez,,,,
2011. szept. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát elkezdheted már most is, csak anya meg ne tudja, mert akkor elkél két három pofon.
2011. szept. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm
2011. szept. 19. 12:51
 5/8 anonim ***** válasza:
44%
Inkább válassz egy sportot, amivel rendesen átmozgat, sok fiatal ott rontja el, hogy csak a gyúrásban gondolkodik, és aránytalan testalkata lesz... nincs is rondább a felfújt karizmoknál...
2011. szept. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én 15 éves koromban kezdtem el gyúrni, előtte úszni jártam az átmozgatásra kitűnő, minden izomcsoporta jó, futás, otthoni kis edzések, fekvőtámasz, húzódszkodás, tolódszkodás.

15 évesen fokozatosan elkezdtem kondizni, előbb aztis átmozgatón, hogy az izmok, ízületek szokják a terhelést, de két hónap alatt abszolút belejöttem. Most 21 vagyok, és már nagyo szépen meglátszik, elég vékony alkat vagyok, de visszanézve megfelelő kajálással felszedtem magam, szóval neked is ráér 15 évesen szerintem.

2011. szept. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
79%

Igen, úgy 16 éves kor körül érdemes elkezdeni súlyzókkal edzeni, de addig is csinálhatsz sok dolgot, akár az olyan hagyományos, súly nélküli gyakorlatokat, mint fekvőtámasz, felülés, húzódzkodás, meg valami bármilyen sportot. Az úszás például tényleg kifejezetten jó - elég ha megnézel egy úszót vagy a vízilabdásokat - de például az evezéstől is szépen meg lehet izmosodni.

Egyébként, ha alacsonyabb növésű vagy, akkor lehet, hogy tovább is érdemes várni a nagy súlyokkal, mert hallottam olyat, hogy azok a csontok növekedését lelassítják/megállítják - bár azt nem tudom, ebből mennyi igaz.


12:56-osnak:

Egyrészt felfújt senki nem lesz attól, ha edz és mellé rendesen, egészségesen kajál, kokszolni meg hülyeség.

Másrészt nem csak karra kell edzeni, hanem minden izomra, köztük lábra is, amit hajlamosak elfelejteni az emberek, pedig elég vicces egy kidolgozott felsőtest két piszkafa tetején :D

2011. szept. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

12:56, sok fiatal ott rontja el, hogy nem edz lábra. Felfújt karizom meg nem létezik.


Kérdező, ha gondolod elkezdheted, de kis súlyokkal dolgozz és olvass előtte jó sokat.

2011. szept. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!