Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám legyőzni a...

Hogyan tudnám legyőzni a lustaságomat?

Figyelt kérdés
Sokszor van hogy találok valami motiváló dolgot és elkezdek edzeni, de egy idő után abba hagyom.
2011. szept. 24. 14:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Együttérzek..minden más téren is
2011. szept. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Úgy igazából rászánni nehéz magamat az edzésre. Ha csinálom akkor már jó, minél többet akarok csinálni.
2011. szept. 24. 14:18
 3/7 anonim válasza:
Keress egy hasonló lusta embert és kezdj el vele sportolni, úgy könnyebben motiváljátok egymást és nem unatkozol....Nekem bejött !
2011. szept. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
mit edzel? miért akarsz edzeni?
2011. szept. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
súlyzózás,fekvőtámasz,hasizom gyakorlatok stb. meg futnom kéne. Azért akarok edzeni mert egyik ötletem hogy rendőr legyek később, meg azért hogy minél jobban nézzek ki.
2011. szept. 24. 21:06
 6/7 anonim ***** válasza:

értem. nos, kicsit edzéstől elvonatkoztatva, de ugye az élet sokkal összetettebb, tehát néha muszáj..

jövőbeni tervek, kinézet nem kimondottan motiváló dolgok. ugyan úgy, mint sok embernek az egészség sem az. tehát ezeket jó lenne elérni, jó volna erős kondi, jó alak, de persze a rák fog naponta keményen edzeni értük. nem ez a helyzet? vagy találj jobb motivációt (hát, sok sikert hozzá..) vagy rendezd le magaddal, mit akarsz elérni, oszt csináld. bevallom, ez a probléma nálam is játszik. egyszerre edzem nagyon komolyan, valamikor meg kihagyok mert tudom hogy végső soron semmi értelme. nagyon komoly dologra tapintottál rá szerintem, mert ez a kérdés kör (lustaság, motiváció) összefügg magával az emberi léttel.

próbálj meg kevesebb érzelemmel, kevesebb gondolkodással viseltetni az edzés iránt. én pl. csak ledőlök a haspadra, oszt tolom neki.. és rohadtul tudom, hogy tényleg semmi értelme, még a hasazásnál 100x keményebb vagy fontosabb edzés is teljesen öncélú, és a legtöbb amit nyerhetek vele sem igazán érdekes (harcművészet - megölheted a támadód. nagyszerű, kit érdekel?) de valahogy próbáld csinálni.. ebben most nagyon úgy érzem hogy nem tudok segíteni, mert magam sem tudom igazán jól kezelni ezt. hiszen mi értelme volna?

esetleg ha haverokkal támogatjátok egymást, vagy nézel valami lelkesítő filmet, videót, hallgatsz zenét.. próbálj kicsit életvidám és aktív lenni lélekben. nekem ez már nem megy, de tényleg próbálok ötletelni mik azok amikkel kicsit lökködheti magát az ember.

2011. szept. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 *Glissade* ***** válasza:

Szia!


Nem az a legnehezebb, hogy rávedd magadat a mozgásra, hanem az, hogy a "szar" napjaidban is képes legyél teljesíteni és akkor is ha mindened fáj, és akkor is ha úgy érzed már nem birod tovább.

Szerintem nem léteznek olyan célok (maximum csak nagy célok) amik ezen áthidalnak téged.

Egy dolog visz csak mindenen át ez pedig a fanatizmus.

Az életeddé kell tenned a sportot, sőőt a mindeneddé.

Ez nem minden embernek megy, hiszen vannak ennél fontosabb dolgok is...

Azt is tudom, hogy sokan sportolnak úgy, hogy egyáltalán nem fanatikusok... nem tudom, hogy csinálják, kérdeztd őket.


De egy ami biztos,

ha nem szereted

azt várod, hogy mikor fogysz már le, valójában semmi kedved órán lenni, úgy egészen biztosan nem lehet csinálni.

Még akkor sem fog menni ha az edződ pukát tart a fejedhez!

2011. szept. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!